ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Російські телекомунікаційні компанії шпигували за інтернет-користувачами в Криму – СБУ

24.04.2020, 10:16
Фото – freepik.com
Фото – freepik.com

Слідчі СБУ викрили холдинг російських телекомунікаційних компаній на негласному отриманні інформації користувачів інтернету в Криму, а також блокуванні українських інтернет-ресурсів на території тимчасово окупованого півострова.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Як встановила СБУ, менеджмент російського товариства, що входить до великого телекомхолдингу з Росії, під'єднав у Криму власну телекомунікаційну мережу до апаратно-програмних комплексів, які діють в інтересах ФСБ. 

"Ці програмні комплекси здійснюють негласне отримання інформації з телекомунікаційних мереж через несанкціоноване отримання даних користувачів мережі інтернет, а також блокування українських інтернет-сайтів на території АР Крим", – йдеться в повідомленні. 

Як зазначає СБУ, президенту і кінцевому бенефіціарному власнику російського холдингу та юристу групи телекомкомпаній повідомлено про підозру.

Водночас повідомляється, що президент холдингу наразі переховується від слідства в США. Громадянину Росії, який був поплічником, оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 ККУ, тобто в діянні, умисно вчиненому за попередньою змовою групою осіб, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: наданні іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності. 

Процесуальне керівництво в межах досудового розслідування за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 110 КК України, а також за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110-2, ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України здійснює Офіс Генерального прокурора України.

Як додали в СБУ, група російського холдингу належить до 15 юридичних осіб, які очолюються єдиним керівництвом. Зазначена холдингова компанія надавала телекомунікаційні послуги українським державним установам та товариствам.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!