ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російські спецслужби залучають дітей до фейкових мінувань в Україні – СБУ

29.03.2023, 15:00
Фото – СБУ
Фото – СБУ

Служба безпеки України повідомляє, що спецслужби Росії залучають неповнолітніх до псевдомінувань в Україні. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Так, СБУ викрила тінейджерську групу, яка причетна до серії анонімних повідомлень про псевдомінування в Києві та інших регіонах України. Найбільше підлітки “мінували” будівлі органів державної влади, а також об’єкти соціальної інфраструктури. У жовтні минулого року вони одночасно повідомили про фейкові мінування 14 місцевих судів.

За даними слідства, злочинну діяльність учасників групи дистанційно координували представники російської спецслужби. Для цього створили спеціалізовану інтернет-спільноту, до якої регулярно залучали неповнолітніх мешканців різних регіонів України. 

“Саме за вказівками агресора підлітки періодично розсилали на електронні адреси держустанов неправдиві повідомлення про “мінування”. Таким чином ворог намагався розхитувати внутрішню обстановку в Україні. Встановлено, що “розсилку” здійснювали від імені сторонніх осіб та з використанням спеціальних комп’ютерних програм для приховування своєї локації”, – зазначає СБУ.

Організатором групи виявився неповнолітній мешканець Чернігівської області, який мав контакти з представником російської спецслужби, що зв’язувався з підлітком через месенджер і ставив йому завдання.

Під час обшуку за адресою проживання псевдомінера виявлено мобільний телефон і комп’ютер з доказами протиправної діяльності та комунікації з агресором.

Наразі в межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України (свідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів критичної інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують функціонування органів влади, закладів охорони здоров’я, освіти, або якщо неправдиве повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинено повторно), тривають слідчі дії. Санкція статті передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.

СБУ звертає увагу, якщо про фейкове мінування повідомили неповнолітні, перед законом відповідатимуть їхні батьки.

Liked the article?
Help us be even more cool!