ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російські пропагандисти зманіпулювали матеріалом Washington Post про український контрнаступ

Фото – Drawlab19
Фото – Drawlab19

Російські пропагандистські медіа, які мовлять на тимчасово окупованій території Запорізької області, зманіпулювали матеріалом американського видання The Washington Post про український контрнаступ. Про це повідомляє представниця ІМІ в Запорізькій області.

“Київський режим не пускає американських журналістів на передову, щоб приховати провал  контрнаступу – The Washington Post” – такі заголовки з'явилися щонайменше в чотирьох локальних пропагандистських медіа, які переважно мовлять на тимчасово окупованій території Запорізької області. 

Майже ідентичні дописи про те, що “в американському виданні заявили, що “незалежна” всіма правдами й неправдами намагається приховати провал свого контрнаступу і показати свої успіхи”, з'явилися, зокрема, на сайтах “ZOV Бердянск”,  “ZOV Киев”, сайті “ЗаМедиа” і в телеграм-каналі “Запорожский вестник” 7 жовтня.

Також у “новині” йдеться, що, “як наслідок, американських журналістів не пускають на передову лише в тилові райони. Останнім часом у Києві заявили про взяття низки населених пунктів, проте західні воєнні кореспонденти не побували в жодному з них і не можуть підтвердити достовірність хуторських повідомлень, пише Washington Post”.

Однак в оригінальному тексті, розміщеному на сайті Washington Post, йдеться про інше, також у тексті оригіналу немає ворожої лексики на кшталт “незалежна”, “хуторські повідомлення”, як і формулювання про “провал контрнаступу”.

Навпаки, в матеріалі “Україна змагається за наратив про свій виснажливий контрнаступ” йдеться про те, що водночас із українським контрнаступом, за яким пильно стежать за кордоном, розгортається й інша боротьба – боротьба за право контролювати наратив і впливати на те, як світ бачить війну, і наголошується, що фокусування на щоденних подіях на фронті може призвести до втрати всієї картини повномасштабної війни.

“Останніми тижнями, після довгих голосінь про повільне просування й похмурі оцінювання українських перспектив, що тривали все літо, українські й західні посадовці зосередилися на перебудові наративу, щоб сформувати адекватні очікування й спонукати підтримку України протягом зими. Контроль за наративом є наріжним фактором для збереження суспільної підтримки українського спротиву, яка останнім часом послаблюється в низці західних країн, зокрема США. Полеміка щодо великих витрат на Україну вже стала однією з тем передвиборних кампаній у Польщі й Словаччині”, – пише Washington Post.

У матеріалі зазначається, що західні посадовці висловили незвично сильне занепокоєння тим, як у світі оцінюють і висвітлюють війну, і закликають журналістів не зациклюватися на подіях у кожному окопі, а натомість розглядати “повнішу картину” війни.

Разом з тим, наголошує Washington Post, “це стає дедалі складнішим завданням для журналістів. Останніми тижнями українські військові запровадили значно суворіші обмеження на перебування репортерів біля лінії фронту”. Так, в Україні військове командування з початку контрнаступу цілеспрямовано намагається обмежити видимість українських втрат. The Washington Post намагалося дістатися прифронтової зони, але речники часто спрямовують журналістів до полігонів чи підрозділів, які не беруть участі в активних бойових діях, посилаючись на міркування безпеки. Також, ідеться в тексті, військові й поліцейські на блокпостах відмовляються пропускати репортерів без дозволу від пресслужби, навіть якщо в тих є дозвіл командира на спілкування з підрозділом.

Водночас Washington Post пише і про російських “воєнкорів” і “блогерів”. Зокрема, про те, що російські пропагандисти (державні ЗМІ й воєнні блогери) скористалися з моменту й почали активно поширювати заяви Кремля щодо того, що український контрнаступ провалився й згодом підтримка Києва спаде.

Також, наголошує американське видання, у Росії телеканали постійно транслюють репортажі про західну зброю, нібито захоплену російськими військовими. Видання наводить нещодавні висловлювання пропагандистки каналу “Россия 24” Ольги Скабєєвої, яка, обговорюючи висловлювання Ілона Маска щодо допомоги Україні, сказала: “Є відчуття, ніби Україну намагаються повністю скинути з рахунку”.

Втім, за інформацією Washington Post, посадовці, які анонімно для видання описали подробиці подій на фронті, наполягають, що українці повільно й методично просуваються в дуже важких умовах.

Liked the article?
Help us be even more cool!