ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російські окупанти знищують українські книжки на тимчасово окупованих територіях України

24.03.2022, 17:44
Фото – volynnews.com
Фото – volynnews.com

У бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської, Сумської областей російські окупанти вилучають та знищують українську історичну та художню літературу, яка суперечить кремлівській пропаганді. 

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

За даними ГРУП, для цього залучено російські підрозділи “воєнної поліції”, які окрім репресивних виконують так звані “ідеологічні функції”.

“Найбільшу зацікавленість поліцаїв викликають книжки щодо історії українських Майданів, АТО / ООС, історії українських визвольних змагань. До “екстремістської” літератури відносять шкільні підручники історії України, наукову та популярну історичну літературу”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначає ГУР, окупанти мають цілий перелік заборонених до згадування імен. Серед них: Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. В містах Кремінна, Рубіжне (Луганська область), Городня (Чернігівська область) відомі випадки вилучення книжки “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані.

Знайдені книжки вилучаються, знищуються на місці або вивозяться в невідомому напрямку.

У Старобільську Луганської області російська окупаційна адміністрація проводить заходи з впровадження в обіг російських рублів для розрахунку в магазинах та на ринках.

Також путінські війська намагаються розставляти на місцях окупаційні адміністрації. Ведеться розшук патріотів та учасників АТО / ООС.

Місцевому населенню надано вказівку збирати документи начебто для оформлення пенсійного забезпечення.

Liked the article?
Help us be even more cool!