ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російські окупанти забороняють українську мову на щойно окупованих територіях – Кремінь

16.03.2022, 16:09
Фото – Катерина Хорощак / life.pravda.com.ua
Фото – Катерина Хорощак / life.pravda.com.ua

Російські війська на щойно окупованих територіях Донецької та Луганської областей продовжують політику деукраїнізації закладів освіти. 

Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За даними мовного омбудсмена, окупанти повідомляють про відновлення навчального процесу у школах, проте зазначають, що такі дисципліни, як українська мова, українська література та історія України, не вивчатимуться.

“Оскаженілі російські душогуби, здійснюючи геноцид проти громадян України, намагаються влаштувати дітям ще й мовний лінгвоцид. Ці та інші звірства, обрані путінськими терористами, – прямий шлях до Гааги. Там на них зачекалися!” – наголосив Тарас Кремінь.

Уповноважений просить міжнародні правозахисні організації рішуче фіксувати й реагувати на всі злочини, що відбуваються в Україні. 

“Закликаю наших громадян повідомляти про всі факти порушення прав людини для подальших позовів до міжнародного суду ООН. Кремлівського карлика-збоченця, який переплюнув і гітлера, і сталіна, – до найвищої міри покарання!” – заявив уповноважений.

Також він нагадав, що, сьогодні, 16 березня, о 17.00 Міжнародний суд ООН в Гаазі має оголосити рішення про тимчасові заходи в справі “Україна проти Росії” щодо звинувачень у геноциді. Клопотання, в якому Україна, по суті, просила МС ООН наказати Росії зупинити військові дії на українській території, подано в межах позову про порушення Росією Конвенції про геноцид від 1948 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!