ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Росія заперечує заяву Сенцова про катування під час затримання

26.04.2019, 15:21
Фото - novayagazeta.ru

Російська влада стверджує, що український режисер Олег Сенцов не зазнавав жорстокого поводження під час затримання, а зафіксовані у нього гематоми і садна мають “альтернативне походження”.

Про це йдеться у відповіді Мін'юсту Росії Європейському суду з прав людини (ЄСПЛ), де розглядається скарга Сенцова, повідомляє "Медуза".

“Російські правоохоронні органи провели ретельне розслідування заяви Сенцова про жорстоке поводження і не знайшли причин для порушення кримінальної справи”, – йдеться в документі, який є у розпорядженні видання.

Також Мін’юст РФ відповів ЄСПЛ, що справу Сенцова розглядав “суд, створений на підставі закону”, а “вирок не був заснований на свідченнях, отриманих під тиском”.

У зверненні до ЄСПЛ, поданому адвокатами від імені Сенцова, зазначено, що російська влада порушила статті 3 ("Заборона тортур") і 5 ("Право на свободу і безпеку") Конвенції про захист прав людини й основних свобод.

Як повідомляв ІМІ, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Олега Сенцова до 20 років, звинувативши в тероризмі.

Олег Сенцов перебуває у виправній колонії №8 “Білий ведмідь” міста Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних в’язнів Кремля. Він відмовлявся від вживання їжі 145 днів і заявив про припинення голодування з 6 жовтня 2018 року через загрозу примусового годування.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!