ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

РФ видає за журналіста сербського найманця, що воював на боці "ДНР" – український дипломат

15.07.2019, 12:58
Фото - webkamerton.ru

Сербський снайпер Деян Берич, який воював у складі незаконних збройних формувань “ДНР” на Донбасі, акредитований при Міністерстві закордонних справ Росії як “іноземний кореспондент”.

Про це повідомив заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський на засідання форуму ОСБЄ зі співробітництва в галузі безпеки, повідомляє Укрінформ.

“Ми зреагували на інформацію російської делегації про такого собі “сербського журналіста” Деяна Берича. Усім делегаціям країн-учасниць ми детально, з демонстрацією слайдів, пояснили – що це за особа. Котра в жодному разі не представляє Сербію, як і не є журналістом. Він – військовий злочинець та вбивця, якого допускають на брифінги в МЗС РФ як нібито “іноземного журналіста” з метою продукування пропагандистських запитань і коментарів для дискредитації України, і ЗСУ зокрема”, – заявив Лоссовський.

За словами дипломата, присутні на засіданні в деталях ознайомилися з “бойовим шляхом” найманця із Сербії у складі російських окупаційних сил на Донбасі. А також дізналися про нагороди снайпера від офіційних установ РФ за вбивства українців. При цьому наголошувалося, що російська сторона по суті прикриває військового злочинця від правосуддя, адже, за законодавством Сербії, він має надовго сісти у в’язницю в разі повернення до країни.

“На засіданні представник делегації Сербії зацікавився цим випадком. Він наголосив, що кримінальний кодекс Сербії передбачає великий тюремний термін за участь у війні чи збройному конфлікті за кордоном, як і ще більший строк – за організацію участі (інших осіб - ред.) у війні чи збройному конфлікті в іншій країні, під що саме і підпадає Деян Берич. На прохання сербського представника ми передали йому всю наявну в нас інформацію з цього приводу”, – вказав український дипломат.

За його словами, раніше у ході засідань Форуму російська делегація наводила цитати “сербського журналіста” Деяна Берича на підтримку “своїх абсурдних тверджень про нібито обстріли українським військовими мирних міст на Донбасі”.

Уродженець Сербії Деян Берич (позивний “Декі”) з 2014 року перебував у складі російських окупаційних військ під час анексії Криму, а пізніше воював снайпером на Донбасі за так звану “ДНР”.

З грудня 2018 року Берич позиціонує себе як нібито журналіст одного маловідомого російського інтернет-видання, перебуваючи при цьому на офіційних брифінгах МЗС РФ та діючи в інтересах російської пропаганди.

Як повідомляв ІМІ, у грудні 2017 року Радіо Свобода заявило, що сербський бойовик Деян Берич, який воював на Донбасі на стороні “ДНР”, почав відкрито погрожувати журналістам Донбас.Реалії після матеріалу журналістів “Сербські найманці на Донбасі: як Росія вербує сербів у ряди бойовиків”. Зокрема, йшлася розповідь про громадянина Сербії Деяна Берича, який воював у складі угруповання “ДНР” та про якого часто робить сюжети російське телебачення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!