Reuters: Підрядник Meta ігнорував погрози модераторам контенту з боку повстанців Ефіопії
Підрядник, якого найняла материнська компанія Facebook, Meta, ігнорував загрози модераторам контенту з боку ефіопських повстанців, роздратованих їхньою роботою, повідомляє Reuters, посилаючись на нові докази в справі про звільнення десятків модераторів у Кенії.
Як зазначає видання, 2023 року 185 модераторів позивалися проти Meta і двох її підрядників, заявивши, що їх було звільнено із Sama – кенійської компанії, яка модерує контент у Facebook, – через спробу створити профспілку. Вони також стверджували, що згодом, коли Facebook змінила підрядника, їх було внесено до чорного списку, що завадило їм отримати аналогічну роботу в іншій компанії, Majorel.
Модератори, які працювали з контентом про Ефіопію, заявили, що зазнали нападів від членів повстанської Армії визволення Оромо (АВО) за видалення їхніх відео, проте в Sama проігнорували скарги співробітників. Про це свідчать судові документи, які 4 грудня подала організація Foxglove – британське некомерційне об'єднання, яке підтримує позов модераторів.
У петиції, яку переглянула агенція Reuters, позивачі заявляють, що Sama звинуватила їх у "створенні підробного акаунту й фабрикуванні" загрозливих повідомлень, але зрештою погодилася провести розслідування й відіслала одного з модераторів, якого повстанці публічно назвали на імʼя, до безпечного місця.
У Sama відмовилися коментувати звинувачення. Представники Meta й АВО не відреагували на звернення по коментар.
Модератор Абдікадір Аліо Ґуйо у своїй заяві зазначив, що отримав повідомлення від АВО з погрозами модераторам контенту, які "постійно видаляли їхні дописи у Facebook з неприйнятними зображеннями".
"Нам сказали припинити видаляти їхній контент з Facebook, інакше ми зазнаємо серйозних наслідків", – сказав він, додавши, що керівник проігнорував його занепокоєння.
Інший модератор, Хамза Діба Тубі, у своїй заяві зазначив, що отримав повідомлення від АВО з переліком імен і адрес його колег.
"Відтоді, як я отримав це загрозливе повідомлення, мені страшно навіть відвідувати свою сім'ю в Ефіопії", – сказав він.
Уряд найбільшого регіону Ефіопії, Оромії, звинуватив повстанців АВО у вбивстві "багатьох мирних жителів" під час атак, які відбулися після провалу мирних перемовин у Танзанії у 2023 році, що мали на меті розвʼязання багаторічного конфлікту в країні.
У судових документах також ідеться, що Meta ігнорувала поради експертів, найнятих для боротьби з мовою ненависті в Ефіопії.
Алевія Мохаммед, яка керувала роботою десятків модераторів, у своїй заяві зазначила, що почувалася "застряглою в нескінченному циклі розглядання ненависницького контенту”, який команда не могла видалити, бо технічно він не порушував політики Meta.
Перемовини про позасудове врегулювання між модераторами й Meta зірвалися в жовтні 2023 року.
АВО є забороненою групою, яка відокремилася від колишньої опозиційної партії. Її претензії спираються на звинувачення ефіопського уряду в маргіналізації громади оромо.
В окремому позові, поданому в Кенії 2022 року, Meta звинувачували в тому, що компанія дозволяла поширювати на Facebook жорстокі й ненависницькі дописи з Ефіопії, які підбурювали громадянську війну між федеральним урядом і регіональною владою Тиграю.
Як повідомляв ІМІ, у серпні 2023 року колишні працівники аутсорсингової компанії Sama в Кенії зазначили, що взаємодія з дописами в соцмережі Meta про насильство їх травмувала. Гендиректорка Sama Венді Ґонзалез заявила, що її фірма більше не братиметься за роботу, пов’язану з модерацією шкідливого контенту.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!