ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Республіка Сербська ухвалила закон про "іноагентів", який розкритикувала опозиція

Фото – Новинарня
Фото – Новинарня

Депутати Республіки Сербської, одного з двох ентитетів у складі Боснії і Герцеговини, попри різку критику ухвалили законопроєкт, який називає неприбуткові групи, що фінансуються з-за кордону, "іноземними агентами".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Документ передбачає створення спеціального реєстру неприбуткових організацій, що працюють у регіоні й фінансуються з-за кордону, де вони будуть занесені до списку "агентів іноземного впливу", а також вимагає прозорості їхньої роботи.

Згідно з проєктом, неурядовим організаціям забороняється брати участь у будь-якій політичній діяльності, зокрема пропонувати будь-які політичні документи або зміни до законодавства державним установам або політичним представникам.

Громадські організації заявили, що законопроєкт був розроблений за зразком російського закону 2012 року, який Москва широко використовувала для боротьби з громадянським суспільством і незалежними ЗМІ.

В опозиції також розкритикували проєкт, назвавши його антидемократичним і таким, що дасть поштовх до дедалі більшої авторитаризації.

Європейський Союз та ОБСЄ закликали відхилити законопроєкт, заявивши, що він спрямований на "залякування і придушення організацій громадянського суспільства шляхом таврування їхніх представників як "іноземних агентів".

Проросійський президент Республіки Сербської Мілорад Додік каже, що їхній проєкт не розроблявся за зразком РФ. Він стверджує, що норми базуються на законі США про реєстрацію іноземних агентів, який насамперед охоплює лобістів, що працюють безпосередньо на іноземні уряди.

Liked the article?
Help us be even more cool!