ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Радіо Свобода тимчасово зупинило діяльність у Росії

06.03.2022, 11:56
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

Корпорація Радіо Свобода / Радіо Свобода (RFE / RL) тимчасово зупинила свою діяльність у Росії після того, як місцеві податкові органи 4 березня розпочали процедуру банкрутства російської юридичної особи Радіо Свобода, а поліція посилила тиск на журналістів, повідомляє Радіо Свобода.

"Ці атаки Кремля на здатність Радіо Свобода діяти в Росії є кульмінацією багаторічної кампанії тиску на Радіо Свобода, яке зберігало фізичну присутність у Росії з 1991 року, коли на запрошення тодішнього президента Бориса Єльцина створило своє московське бюро", – йдеться в повідомленні, оприлюдненому вночі 6 березня.

4 березня президент Росії Володимир Путін підписав закон, за яким будь-якого журналіста, який відступить від думок Кремля про війну проти України, можуть засудити до 15 років позбавлення волі. Оскільки журналісти Радіо Свобода продовжують розповідати правду про вторгнення, компанія планує повідомляти про ці події з-за меж Росії.

Президент і виконавчий директор RFE / RL Джеймі Флай так прокоментував рішення корпорації. "З глибоким жалем я оголошую про тимчасове зупинення наших фізичних операцій у Москві сьогодні. Це рішення ухвалене Радіо Свобода не за власним бажанням, рішення було навʼязане нам через напад режиму Путіна на правду... Ми продовжимо поширювати наші репортажі для російської аудиторії і використовуватимемо всі можливі платформи, щоб охопити її в час, коли вони якнайбільше потребують нашої журналістики. Попри цей похмурий момент ми знаємо із 70-річної історії нашої організації, що одного дня, можливо раніше, ніж багато хто думає, ми зможемо знову відкрити бюро в Росії. Час на боці свободи, навіть у путінській Росії", – зазначив Флай.

За останній тиждень дев’ять російськомовних сайтів Радіо Свобода були заблоковані після того, як Радіо Свобода відмовилося виконати вимоги російського уряду видалити інформацію про вторгнення Росії в Україну. Вночі з 3 на 4 березня російська влада заблокувала в межах Росії доступ до сайтів та проєктів Радіо Свобода, включно з цілодобовою російськомовною телемережею "Настоящее время", створеною в співпраці з "Голосом Америки".

Радіо Свобода веде мовлення для російської аудиторії з 1 березня 1953 року, коли перші програми Радіо Визволення були запропоновані аудиторії в Радянському Союзі.

Liked the article?
Help us be even more cool!