ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Раді пропонують запровадити кримінальну відповідальність за поширення недостовірної інформації

15.03.2019, 11:31
Фото - Радіо Свобода

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №10139 про кримінальну відповідальність за навмисне чи випадкове поширення недостовірної інформації у ЗМІ та інтернеті.

Передбачено штраф до 54 тис. грн або громадські чи виправні роботи, повідомляє “Детектор медіа”.

Законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання розповсюдженню недостовірних відомостей у засобах масової інформації” зареєстрував 12 березня депутат від “Народного фронту” Ігор Лапін.

Новий законопроект пропонує встановити кримінальну відповідальність за поширення недостовірних відомостей у ЗМІ та інтернеті, незалежно від того, свідомо чи ненавмисно поширено таку інформацію.

Так, за ненавмисне поширення передбачено покарання у вигляді штрафу до 8500 грн або громадські чи виправні роботи.

За умисне поширення недостовірних відомостей, які ганьблять честь і гідність іншої особи, передбачено штраф у розмірі від 17 до 34 тис. грн та більш тривалі громадські чи виправні роботи. За умисне поширення обвинувачень у скоєнні тяжкого чи особливо тяжкого злочину або поширення недостовірних відомостей під час виборчого процесу про суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у президенти штраф може сягати 17 тис. грн та 54 тис. грн.

Якщо інформацію буде спростовано або видалено до моменту притягнення особи до відповідальності за її поширення, це слугуватиме підставою звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, законопроект встановлює особливості захисту репутації кандидатів на виборах: відповідні зміни пропонується внести до законів України “Про вибори президента України” та “Про вибори народних депутатів України”. Так, якщо під час розгляду виборчого спору суд встановить повторне або одноразове грубе порушення вимог про заборону поширення недостовірної (не обов’язково завідомо) інформації в ЗМІ чи мережі Інтернет, суд ухвалює рішення про тимчасове (до закінчення виборчого процесу) зупинення дії ліцензії, про тимчасову заборону (до закінчення виборчого процесу) випуску друкованого видання або про зобов’язання оператора, провайдера телекомунікацій щодо призупинення доступу абонентів до відповідного ресурсу.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!