ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Рада ЄС ухвалила закон про боротьбу з терористичним контентом в інтернеті

17.03.2021, 10:42
Фото – sjevercg.me
Фото – sjevercg.me

Рада Європейського Союзу ухвалила постанову про боротьбу з поширенням терористичного контенту в інтернеті. Про це йдеться на сайті Ради, повідомляє Укрінформ.

“Радикалізація і підбурювання до насильства через соціальні мережі й відеоплатформи, прямі стріми атак (терористів. – Ред.) останнім часом дедалі частіше стають факторами терактів. З новими правилами, ухваленими сьогодні Радою, наші правоохоронні органи отримають ефективний інструмент для боротьби з цією загрозою. Разом ми надсилаємо потужний сигнал інтернет-компаніям: час діяти швидше та ефективніше”, – сказав чинний голова Ради ЄС, міністр внутрішніх справ Португалії Едуардо Кабріта.

Метою нової постанови є пришвидшення видалення терористичного контенту з інтернету і створення для цього єдиного інструменту для всіх країн ЄС. Нові правила застосовуватимуться до провайдерів, що пропонують свої послуги в ЄС, незалежно від того, де розташований їхній головний офіс.

Добровільна співпраця з постачальниками послуг хостингу триватиме, але закон надасть країнам ЄС додаткові інструменти для швидкого видалення терористичного контенту. Компетентні органи в державах-членах ЄС отримають право видавати провайдерам ордер на видалення терористичного контенту або блокувати доступ до нього у всіх державах-членах. Провайдери повинні будуть протягом години видалити вказаний контент або відімкнути доступ до нього.

Крім того, провайдери зобов'язані будуть ужити особливих заходів для захисту своїх послуг від поширення терористичного контенту.

Для повного дотримання фундаментальних прав закон передбачає чітко обмежений перелік та однакове визначення терористичного контенту: це тексти, зображення, аудіо або відео, які містять підбурювання до терактів, заклики до участі в терористичних групах, пропаганда, уроки з виготовлення вибухівки, публікації або онлайн-трансляція відомостей про свою терористичну діяльність тощо.

Схвалений Радою правовий акт тепер має ухвалити Європарламент у другому читанні. Він набере чинності на 20-й день після публікації в Офіційному журналі ЄС, а застосовуватися почне через рік.

Liked the article?
Help us be even more cool!