ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада ухвалила мовний закон

25.04.2019, 11:11

25 квітня Верховна Рада України ухвалила законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Законопроект підтримали 278 депутатів, повідомляє Радіо Свобода.

Перед тим на пленарному засіданні парламент закінчив розгляд поправок до цього законопроекту.

Ухвалений закон гарантує позиції української мови в державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа. Передбачена відповідальність посадовців за незнання мови, але вона діятиме лише через три роки від дати ухвалення закону.

Водночас закон не обмежує приватного спілкування всіма мовами та вільного вживання мов національних меншин, заявляють його співавтори в уряді та парламенті.

На підтримку законопроекту висловилися лідери фракцій БПП, Радикальної партії Ляшка, “Самопомочі”, “Батьківщини”, “Народного фронту” і групи “Воля народу”.

Проти були Опозиційний блок і група “Відродження”.

Представники Опозиційного блоку звинуватили керівництво парламенту в порушенні регламенту й оголосили, що звертаються через це до суду.

Тепер документ має підписати Президент України Петро Порошенко. Після поразки на виборах 21 квітня він заявив, що сподівається підписати цей закон ще до завершення своєї каденції.

Парламент розпочав розгляд документа 28 лютого. За цей час депутати схвалили або відхилили 2065 поправок із 2082.

Під Верховною Радою триває мітинг, учасники якого вимагають ухвалення мовного законопроекту.

Законопроект “Про забезпечення функціонування української мови як державної” у першому читанні Верховна Рада ухвалила в жовтні 2018 року.

28 лютого Верховна Рада дала старт розгляду в другому читанні мовного закону. Загалом до законопроекту до другого читання було подано майже 2100 поправок.

28 лютого 2018 року Конституційний суд України визнав закон “Про засади державної мовної політики” (так званий закон “Колесніченка-Ківалова”) неконституційним через порушення Верховною Радою процедури його розгляду та ухвалення. Це рішення оголосили обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене. Відтоді і донині в Україні не було чинного закону про державну мову.

Як повідомляв ІМІ, 13 жовтня 2017 року набув чинності закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації”, який передбачає запровадження мовних квот на телебаченні.

Із 13 жовтня 2018 року закон встановлює обов’язкову частку україномовного контенту на загальнонаціональних телеканалах обсягом 75%. Телерадіокомпанії місцевого мовлення повинні транслювати не менше від 60% ефіру українською мовою.

В Україні 8 листопада 2016 року набув чинності закон “Про внесення змін до закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)”.

Liked the article?
Help us be even more cool!