ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про зміни до Закону "Про медіа"

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №12111 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності медіа”.

Законопроєкт підтримали 248 депутатів, повідомила його співавторка, заступниця голови Комітету Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук у фейсбуці. 

Згідно із законопроєктом, зазначила Кравчук, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримає гарантії незалежності від уряду у своїй нормотворчості, а призначення членів Нацради парламентом стане процедурно простішим.

Крім того, під час внесення змін до реєстру медіа отримають більше самостійних (без рішень Нацради) повноважень; у ліцензуванні та реєстрації медіа усуваються колізії.

Законопроєкт удосконалює механізм блокування російських медіасервісів, а також надає на час війни Нацраді можливості оцінювати контент онлайн-медіа, які звертаються по реєстрацію, додала депутатка.

Крім того, законопроєкт передбачає можливість Суспільного взяти участь у створенні органу спільного регулювання, правки щодо майна НСТУ в Криму, а саме фіксацію щодо повернення його після повернення півострова. 

Також законопроєктом урегулювали невідповідність щодо подання звітності й проведення аудиту для НСТУ та додали норму, яка визначає процедуру визначення гарантованого обсягу каналів НСТУ.

Крім того, додала Кравчук, органи спільного регулювання отримають додаткові повноваження з надання рекомендацій у сфері використання медіа штучного інтелекту.

Нагадаємо, 30 листопада 2024 року Комітет Верховної Ради з гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту підтримати законопроєкт №12111 за основу.

Законопроєкт №12111 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності медіа” низка депутатів зареєструвала в парламенті 10 жовтня 2024 року з метою усунути проблемні питання в реалізації Закону України “Про медіа”.

Liked the article?
Help us be even more cool!