ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада суддів відповіла ІМІ, чому в судах обмежують права журналістів

20.04.2021, 17:00
Фото – proacteur.com
Фото – proacteur.com

Рада суддів України повідомила, що тимчасове обмеження доступу до судових засідань осіб, які не є учасниками судових процесів, обґрунтовано насамперед необхідністю гарантувати безпеку та здоров'я громадян під час пандемії COVID-19. 

Про це йдеться у відповіді Ради суддів України на заяву ІМІ щодо неприпустимості неправомірного обмеження прав журналістів у судах.

Повідомляється, що Рада суддів України 17 березня 2020 року рішенням №19 затвердила Рекомендації щодо встановлення особливого режиму роботи судів України в умовах пандемії.

Зокрема, йдеться у відповіді, рекомендаціями тимчасово припинено всі заходи, не пов'язані з процесуальною діяльністю суду та забезпеченням діяльності органів судової влади (круглі столи, семінари, дні відкритих дверей тощо), проведення особистого приймання громадян керівництвом суду та обмежено допуск на судові засідання осіб, які не є їхніми учасниками. 

Водночас Рада суддів зазначає, що “належна, оперативна, визначена законодавством та іншими нормативними актами, комунікаційна робота зі ЗМІ залишається одним з найважливіших напрямів діяльності судової гілки влади”. 

“З метою врегулювання питання допуску представників ЗМІ на відкриті судові засідання Рада суддів України 30 жовтня 2020 року постановила рішення №63 “Щодо дотримання прав учасників судових проваджень та представників ЗМІ в умовах карантину”, в якому наголосила, що навіть у період карантину забезпечення дотримання принципу гласності судового процесу та прав громадян на отримання інформації залишається актуальним”, – зазначила Рада суддів. 

Крім того, Рада суддів зазначила, що питання притягнення суддів, які допустили неправомірне обмеження прав журналістів, порушення вимог гласності судового процесу, до передбаченої законом дисциплінарної відповідальності або іншої юридичної відповідальності лежить поза межами її повноважень. 

Нагадаємо, 1 квітня ІМІ звернувся із заявою до Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Ради суддів України та Верховного Суду через неправомірне обмеження прав журналістів у судах. 

ІМІ зафіксував неодноразові випадки недопуску журналістів на відкриті судові засідання без належних правових підстав. Особливо це стосується резонансних справ, які є предметом підвищеного суспільного інтересу. ІМІ закликав вищі органи суддівського самоуправління та нагляду забезпечити припинення практики неправомірного вибіркового недопуску журналістів на відкриті судові засідання; притягнути суддів, які припустилися неправомірного обмеження прав журналістів, порушення вимог гласності судового процесу, до передбаченої законом дисциплінарної або іншої юридичної відповідальності.

Liked the article?
Help us be even more cool!