ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Рада планує посилити відповідальність за пошкодження телекомунікаційних мереж

16.04.2020, 16:16
Фото – netfreedom.org.ua
Фото – netfreedom.org.ua

Верховна Рада України 16 квітня ухвалила за основу законопроєкт №2654 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж)". 

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Цим законопроєктом посилюється адміністративна та кримінальна відповідальність за пошкодження телекомунікаційних мереж. 

Метою законопроєкту є припинення пошкодження або руйнування складових телекомунікаційних мереж, що призводять до порушення цілісності об’єктів телекомунікацій, спричинення шкоди власникам таких об’єктів.

Законопроєктом вносяться зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення

Так, пропонується викласти в новій редакції статтю 360 Кримінального кодексу України "Умисне пошкодження або руйнування телекомунікаційної мережі" (у редакції проєкту), якою передбачити кримінальну відповідальність за умисне пошкодження телекомунікаційної мережі або технічних засобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку, які входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо такі дії спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг.

Проєктом передбачено покарання у вигляді штрафу від 1 тисячі до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк від одного до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Також у новій редакції пропонується викласти статтю 147 "Порушення правил охорони телекомунікаційних мереж" Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачивши відповідальність за порушення правил охорони телекомунікаційних мереж, або пошкодження телекомунікаційної мережі, або технічних засобів телекомунікації чи споруд електрозв’язку, які входять до складу телекомунікаційної мережі, якщо воно не спричинило припинення надання телекомунікаційних послуг. Санкція статті – штраф у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і для посадових осіб – від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!