ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада не внесла до порядку денного законопроекти про скасування е-декларування для ГО

03.04.2018, 11:59
Фото - Інформатор

3 квітня депутати Верховної Ради не внесли до порядку денного законопроекти про скасування е-декларування для представників громадських організацій, повідомляє “Детектор медіа”.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій ставив на голосування для включення до порядку денного та ухвалення рішення пакетом законопроекти №8120 та №8120-1 щодо відтермінування е-декларування для активістів (автори народні депутати від БПП Сергій Лещенко та Артур Герасимов) та законопроектів №8209 та 8209-1 щодо скасування  е-декларування для представників ГО (автори народний депутат від “Батьківщини” Юлія Тимошенко та Андрій Парубій).

Нардеп Олександр Долженков з місця заявив, що Опозиційний блок не голосуватиме за ці законодавчі ініціативи. Лідер Радикальної партії Олег Ляшко також заявив, що фракція не голосуватиме за проекти законів.

“Ці законопроекти, які ви пропонуєте, – це політика прикривання “грантожерів” і прикривання втрати суверенітетності нашої держави. Якщо на западі усі декларуються, чому в нас не мають декларуватися”, – сказав він.

Народний депутат від “Самопомочі” Олег Березюк зазначив на необхідності внесення законопроектів до порядку денного та голосування за них.

Голова БПП Артур Герасименко з трибуни парламенту заявив, що скасування е-декларування для громадського сектору наразі є “найбільш важливим і відповідальним завданням”. Він зазначив, що законопроекти, які виносяться на голосування, відповідають вимогам Венеціанської комісії та повідомив, що БПП голосуватиме за скасування е-декларування представників ГО.

Депутати кілька разів намагався включити до порядку денного та проголосувати за чотири законопроекти, однак необхідної кількості голосів не набралося.

Зрештою Парубій поставив на голосування законопроекти окремо, однак знову необхідної кількості голосів не набралося.

Як повідомляв ІМІ, 3 квітня голова Верховної Ради Андрій Парубій, розпочинаючи ранкове засідання, доручив парламентському комітету з питань запобігання і протидії корупції провести екстрене засідання та розглянути законопроекти, які скасовують е-декларування для громадських активістів, просто в залі парламенту.

2 квітня Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції не поставив до розгляду питання скасування обов’язкового електронного декларування для представників громадських організацій, оскільки не зібрався кворум.

29 березня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №8209 “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо звільнення від відповідальності окремих категорій осіб”, який скасовує декларування для громадських активістів.

29 березня представники громадських організацій заявили, що звертатимуться до Конституційного суду через е-декларування для активістів.

29 березня Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз’яснення, які учасники антикорупційних громадських організацій мають подавати електронні декларації, а які ні.

22 березня Верховна Рада не внесла до порядку денного законопроекти, якими пропонується відтермінувати подання е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. Голова парламенту Андрій Парубій тричі ставив на голосування внесення проектів №8120 і  №8120-1 до порядку денного, але депутати провалили це.

28 березня Національне агентство з запобігання корупції повідомило, що 29 березня планує прийняти роз’яснення щодо декларування громадськими активістами до 1 квітня.

28 березня комісар ЄС Йоганнес Ган закликав Верховну Раду України повернутися до питання електронних декларацій громадськими активістами і якнайшвидше зняти це зобов’язання.

3 квітня Верховна Рада планує розглянути першим питанням на пленарному засіданні проблему подання е-декларацій представниками громадських антикорупційних організацій, зокрема питання декриміналізації неподання таких декларацій до 1 квітня.

Liked the article?
Help us be even more cool!