ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Рада не включила до порядку денного законопроект щодо протидії державі-агресору в інфосфері

18.12.2018, 15:36
Фото - Ліга

Верховна Рада не включила до порядку денного сесії проект закону №9068 “Про внесення змін до закону України “Про телебачення і радіомовлення” щодо посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресору в інформаційній сфері”. Це питання виносилося на голосування тричі, проте максимум набирало 211 голосів за мінімальної необхідної кількості у 226, повідомляє УНІАН.

Водночас до порядку денного було включено проект постанови №9329 про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року.

Нагадаємо, законопроектом №9068 “Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресору в інформаційній сфері” пропонується дещо видозмінити типи контенту, заборонені до трансляції телерадіомовниками. Пропонується більш чітко ввести такі категорії забороненого контенту, як “вислови, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, якщо така трансляція переслідує мету розпалювання ворожнечі та ненависті” та “термінологія, що суперечить Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”.

“Усвідомлюючи, що ці норми можуть бути використані надмірно, в тому числі для придушення академічної дискусії та дослідження війни на сході України та окупації Криму, окремо наведена кваліфікуюча мета “розпалювання ворожнечі та ненависті”, що відповідає статті 20 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права. Понад те, для застосування відповідних норм закону, відповідно до міжнародних стандартів захисту прав людини, на законодавчому рівні пропонується закріпити низку факторів, на які мають звертати увагу органи влади при аналізі того, наскільки ті чи інші висловлювання сприяють розпалюванню ворожнечі. Ці критерії взяті з практики Європейського суду з прав людини”, - зазначається в документі.

Крім того, проектом закону посилюється відповідальність мовників (до 25% від суми ліцензійного збору та без застосування санкції у вигляді попередження) за трансляцію телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, а також вводиться відповідальність за подання неправдивої інформації в документах на отримання ліцензії, а також у структурі власності мовників та провайдерів.

Як повідомляв ІМІ, 7 вересня 2018 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №9068, автори якого пропонують парламенту запровадити штрафи за трансляцію телеканалами висловлювань, що виправдовують або визнають правомірною окупацію території України, якщо така трансляція має на меті розпалювання ворожнечі й ненависті.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!