ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Рада дозволила не роздержавлювати "Голос України" та "Урядовий кур’єр"

02.10.2018, 13:38
Фото - Радіо Свобода

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон, яким дозволила не роздержавлювати газети “Голос України” та “Урядовий кур’єр”. За відповідний законопроект №6518 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів” проголосували 235 народних депутатів, повідомляє “Детектор медіа”.

Законопроект вносить низку змін до законів, зокрема постановляє, що дія Закону “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” не поширюється на газети “Голос України” та “Урядовий кур’єр”, які здійснюють офіційне опублікування законів України та інших нормативно-правових актів.

Закон має набрати чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, законопроект №6518 зареєстрували у Верховній Раді 26 травня 2017 року Олег Ляшко і Володимир Литвин. 5 липня 2018 року Верховна Рада ухвалила його в першому читанні за основу.

Центр демократії та верховенства права наголошував, що “цей документ суперечить суті реформи, залишаючи за Верховною Радою та Кабінетом Міністрів України контроль над двома друкованими ЗМІ та державними підприємствами-редакціям”.

Тим часом на розгляді парламенту є інший законопроект №8441, який має на меті розблокувати хід реформи державної та комунальної преси та підвищити її ефективність. Медійні громадські організації закликають Верховну Раду ухвалити його.

У державному бюджеті на 2018 рік на висвітлення діяльності Верховної Ради телеканалом “Рада” і підтримку газети “Голос України” передбачено 61,6 млн грн, з яких, відповідно до кошторису Верховної Ради, газета “Голос України” має отримати 13,8 млн грн. На фінансову підтримку газети “Урядовий кур’єр” у держбюджеті на 2018 рік передбачено 4,4 млн грн.

2018 рік мав стати останнім роком існування державної та комунальної преси, протягом якого вона мала бути реформована. Роздержавитися мали й “Голос України” з “Урядовим кур’єром”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!