ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Путін ветував закон про довічну відповідальність головредів ЗМІ за опубліковану інформацію

18.06.2021, 15:35
Фото – ТАСС
Фото – ТАСС

Президент Росії Володимир Путін наклав вето на закон, що запроваджує персональну відповідальність головних редакторів за цитування відомостей, опублікованих їхніми виданнями, повідомляє Радіо Свобода.

Закон в ухваленому вигляді фактично не має терміну дії. Головні редактори видань можуть, відповідно до нього, отримати штраф або стягнення компенсації за опубліковану їхніми ЗМІ інформацію, навіть якщо давно змінили роботу.

Той самий законопроєкт покладає на видання повну відповідальність за цитування повідомлень інших ЗМІ, якщо не можна знайти й покарати головного редактора процитованого видання.

У чинному законодавстві Росії з редакції медіа знімають відповідальність, якщо помилкова, заборонена інформація була дослівним відтворенням повідомлень, матеріалів або їхніх фрагментів, поширених іншим ЗМІ, яке може бути встановлене і притягнуте до відповідальності.

Законопроєкт був ухвалений нижньою палатою парламенту Росії в травні, а на початку червня його схвалила Рада федерації. Путін відхилив його 15 червня, випливає з картки законопроєкту на сайті Держдуми.

Парламент Росії вже не зможе розглянути його заново в нинішньому складі, 17 червня він провів останнє засідання в сьомому скликанні.

Путін майже не користується своїм правом вето, пише російська служба Радіо Свобода. Попереднього разу президент Росії відхиляв закон у грудні 2016 року. Тоді він повернув до парламенту закон про створення федеральної бази обліку освітніх установ.

Liked the article?
Help us be even more cool!