ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Путін найчастіше серед усіх росіян потрапляє в новини медіа України – дослідження ІМІ

20.03.2024, 17:33
Володимир Путін, фото – ТВЦ, Дмитро Ловецький (AP). Колаж ІМІ

Популярні онлайн-медіа України найчастіше з усіх росіян цитують правителя РФ Володимира Путіна, його речника Дмитра Пєскова та заступника голови Радбезу Дмитра Медведєва, а також речницю МЗС Марію Захарову та міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Про це свідчить дослідження* Інституту масової інформації, проведене 1–17 березня 2024 року в 19 інтернет-виданнях.

“Цитуючи кремлівських злочинців та їхніх пропагандистів, українські медіа найчастіше нехтують необхідними для таких публікацій спростуваннями та балансом або ж вдаються до емоційної лексики, що не відповідає журналістським стандартам”, – зазначає експерт ІМІ Дмитро Баркар. 

Путін є найчастіше згадуваним в українських медіа російським діячем. У досліджений період серед його висловлювань найпопулярнішими стали чергові ядерні погрози. 

Водночас найменш виправданими з погляду суспільної важливості є новини, що посилаються на висловлювання заступника голови російського радбезу Медведєва.

Подекуди в українських стрічках новин пишуть і про пропагандистів Дмитра Кисельова, Маргариту Симоньян та Івана Охлобистіна.

*Аналізувались опубліковані в період 1–17 березня 2024 року матеріали онлайн-видань: NV,  “Українська правда”, Liga.net, “Еспресо”, ZN.UA, РБК-Україна, “Фокус”, УНІАН, ТСН, “24 канал”, Укрінформ, “Бабель”, “Слово і Діло”, “Громадське”, “Суспільне”, Цензор.Нет, LB.ua, “Телеграф”, Obozrevatel. 

Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список якісних і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Liked the article?
Help us be even more cool!