ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Привласнення 62 млн бюджетних грошей: у Держспецзв’язку завили про співпрацю зі слідством

Після оголошення підозри голові Держспецзв’язку та його заступнику в компанії заявили, що надали всю необхідну інформацію правоохоронним органам та готові надавати цю інформацію і надалі.

У компанії зазначили, що всі закупівлі служби від 2020 року проводили з дотриманням чинного законодавства.

"Закупівлі у сфері захисту державних реєстрів є складними, їхній аналіз потребує підготовки та розуміння, і Служба готова надавати всі необхідні роз’яснення детективам НАБУ в будь-якому форматі", – йдеться в повідомленні.

Також у Держспецзв’язку закликали утриматися від звинувачень щодо конкретних посадових осіб чи службовців, які зараз "задіяні в організації захисту критичної інформаційної інфраструктури України, до завершення розслідування та надання результатам розслідування правової оцінки судом".

Як повідомляв ІМІ, Кабінет Міністрів України звільнив голову Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрія Щиголя та його заступника з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктора Жору.

Їм та іншим співробітникам служби повідомили про підозру в заволодінні 62 млн грн державних грошей. Всього в справі шестеро підозрюваних.

За даними слідства, у 2021 році Держспецзв’язку закупило засоби інформатизації для створення системи захищених реєстрів даних. Переможцем закупівлі стала компанія, підконтрольна організатору злочинної організації, яка постачила програмне забезпечення ДП "Українські спеціальні системи", що належить до сфери Держспецзв’язку, за завищеною вартістю.

За умовами договорів на постачання відповідного програмного забезпечення та послуг державне товариство перерахувало у 2021–2022 роках понад 285 млн грн. Проте реальна вартість програмного забезпечення, яке компанія придбала в іноземного виробника, становила 223 млн грн.

Різницю цих коштів, а саме понад 62 млн грн, учасники злочинної схеми вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном, щоб легалізувати та розподілити між собою.

Нині обов’язки голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України тимчасово виконує Дмитро Маковський.

Liked the article?
Help us be even more cool!