ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Проєкт ІМІ INFOCRIME виявлятиме фейки та маніпуляції у восьми регіонах України

19.05.2021, 15:42

Інститут масової інформації запускає новий етап проєкту INFOCRIME щодо викриття фейків та маніпуляцій у регіональних медіа. Проєкт реалізується за підтримки Фонду Thompson Reuters та Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Цього разу проєкт стартує у восьми регіонах України – в Одесі, Херсоні, Луцьку, Кропивницькому, де INFOCRIME уже успішно працював. А також у чотирьох нових містах, попередньо в Чернігові, Харкові, Дніпрі та Рівному.  

Мета проєкту – викривати фейки та допомагати журналістам місцевих медіа перевіряти факти й поширювати достовірну інформацію. 

Протягом шести місяців мережа фактчекерів робитиме оперативний щотижневий моніторинг і викриття головних фейків, маніпуляцій, дезінформації і пропаганди. Окрім того, медійники з областей, у яких проводитиметься проєкт, отримають можливість податися на конкурс і взяти участь у трьох тренінгах, що реалізовуватимуться в Україні Фондом Thompson Reuters.

"Якщо в нас немає достовірної інформації – ми втрачаємо здатність розв'язувати конкретні проблеми. Маніпуляції і фейки становлять також серйозну загрозу для розвитку незалежної та успішної журналістики. Тому ми плануємо не тільки викривати дезінформацію, але й допомагати медіа будувати якісні практики та підходи в редакціях. Ми робитимемо оперативні й цікаві дослідження фейків і маніпуляцій і проведемо круті тренінги із залученням міжнародних і відомих українських спеціалістів", – заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

Проєкт INFOCRIME допоможе не лише зібрати й систематизувати дані про найпоширеніші наративи фейків та маніпуляцій, а й продемонструє суспільству загалом і журналістам зокрема, що виявити, відфільтрувати дезінформацію не так важко, як може здатися. Водночас для місцевих журналістів та редакторів заплановано тренінги, що допоможуть зробити журналістику якіснішою та не припускатися помилок у майбутньому.

Стежити за матеріалами проєкту можна за посиланнями:

Нагадуємо, восени 2020 року проєкт INFOCRIME в Одесі, Херсоні, Луцьку та Кропивницькому працював над виявленням фейків та маніпуляцій, що були пов’язані з місцевими виборами. Під час першого етапу проєкту проаналізовано та спростовано близько 190 фейків та 2800 маніпуляцій.

Проєкт реалізується ГО "Інститут масової інформації" та фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Liked the article?
Help us be even more cool!