Проросійські й антиізраїльські хакери становлять найбільшу кіберзагрозу для Німеччини
У 2024 році кіберзлочинність у Німеччині сягнула рекордного рівня через діяльність проросійських і антиізраїльських хакерських груп, повідомляє Reuters із посиланням на Федеральне управління боротьби зі злочинністю (BKA). Уряд Німеччини пообіцяв посилити контрзаходи з протидії кібератакам.
“Кіберзлочинність становить дедалі більшу загрозу нашій безпеці. Вона стає дедалі агресивнішою, але професійність наших контрстратегій також зростає”, – сказав міністр внутрішніх справ Александер Добріндт.
У звіті BKA йдеться, що минулого року в Німеччині було зафіксовано 131 391 кіберзлочин, а ще 201 877 порушень були скоєні з-за кордону або з невідомого місця.
У BKA зазначили, що хакери, які вчиняли атаки на німецькі цілі, були переважно проросійськими або антиізраїльськими, а мішенями атак здебільшого ставали державні й федеральні установи.
Однією з основних загроз, за даними звіту, є віруси-вимагачі, які копіюють і шифрують дані, а тоді вимагають гроші за відновлення доступу. Про такі випадки у 2024 році повідомили 950 компаній та інституцій.
Німецька цифрова асоціація Bitkom повідомила, що торік зазнала 178,6 мільярда євро (203,87 мільярда доларів) збитків через кібератаки. Це приблизно на 30,4 мільярда євро більше, ніж за попередній рік.
Добріндт заявив, що уряд планує розширити правові спроможності органів влади для боротьби з кіберзлочинністю, а також запровадити вищі стандарти безпеки для компаній.
Як повідомляв ІМІ, у травні 2025 року повʼязані з Росією хакери зробили спробу кібератаки на персонал Міністерства оборони Великої Британії, видавши себе за журналістів. Уряд заявив, що напад було виявлено й відбито.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!