ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Прокуратура вважає, що інструктор стріляв навмисно в оператора В'ячеслава Волка

10.11.2017, 10:22
В'ячеслав Волк, фото - "Перший Криворізький"

У Кривому Розі 9 листопада розпочався судовий розгляд щодо інструктора зі стрільби Ігоря Петренка, який під час військових навчань тяжко поранив оператора “Першого Криворізького В'ячеслава Волка. Прокуратура вважає, що підсудний стріляв навмисно у оператора, повідомляє 5 канал.

47-річного інструктора судять за двома статтями – умисне завдання тяжких тілесних ушкоджень, а також незаконне поводження зі зброєю.

“Враховуючи, що для здійснення пострілу з цього пістолету необхідні зусилля майже у 3 кілограми, то випадковість… Ми виключили випадковість натиснення на гачок”, – заявив заступник керівника Криворізької прокуратури Олександр Пустоваров.

Водночас підсудний стверджує, що ніякого злого умислу у нього не було. “Я до цього не знав людину, я з нею не спілкувався ніколи в житті. Єдине наше спілкування було – це під час коли я його транспортував до лікарні. Коли він у мене був на руках”, – зазначив Ігор Петренко.

Ще до початку суду обвинувачений стверджував, що стріляв з нагородної зброї. Тепер зізнався, що зібрав пістолет власноруч.

“Петренко не був зацікавлений у тому, щоб слідство проводилось об’єктивно, намагався його заплутати. Це все каже про те, що особа намагається уникнути покарання, заплутати слідство і не співпрацювати”, – зазначив адвокат В'ячеслава Волка Максим Гореліков.

В'ячеслав Волк досі не може ходити самостійно. Щодня з ним займаються реабілітологи. По кілька годин розминають руки і ноги, адже за три місяці паралічу м'язи атрофувалися. Проте будь-яких прогнозів щодо відновлення здоров'я лікарі уникають.

“Поки не говоримо, що нема загрози життю. Але, на жаль, така травма. Це завжди – ми йдемо по лезу між життям і… тому поки ми не можемо сказати, що все усунено”, – сказав провідний хірург військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іван Богдан.

За чотири місяці родина В’ячеслава Волка витратила на лікування 120 тисяч гривень. Шосту частину від цієї суми надав інструктор Ігор Петренко. Проте захисники постраждалого планують відсудити в обвинуваченого 2 мільйони гривень моральної компенсації.

Як повідомляв ІМІ, 6 липня у Кривому Розі оператор міського інтернет-ресурсу “Перший Криворізький” В’ячеслав Волк отримав вогнепальне поранення у шию під час військових навчань.

Поліція затримала підозрюваного у пораненні оператора інтернет-ресурсу “Перший Криворізький” В’ячеслава Волка.

7 липня Центрально-міський районний суд Кривого Рогу ухвалив рішення про утримання під вартою терміном 60 діб до 3 вересня підозрюваного в пораненні оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка. Також суд визначив йому заставу у розмірі 400 тис. грн.

4 вересня адвокат В’ячеслава Волка Максим Гореліков повідомив, що військова прокуратура Криворізького гарнізону Південного регіону України не визнає оператора потерпілим в одному з кримінальних проваджень, відкритих за статтею 420 (недбале ставлення до військової служби). За цим провадженням військова прокуратура має розслідувати дії військових осіб, які організовували навчання. Захист мав оскаржити цей крок прокуратури.

За фактом поранення оператора також відкриті кримінальні провадження за статтями 128 (“Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження”) та 263 Кримінального кодексу України (“Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами”). За цими справами В’ячеслава визнано потерпілим. Розслідуванням цих справ займається поліція Кривого Рогу.

22 вересня Центрально-міський суд Кривого Рогу зобов’язав військову прокуратуру надати адвокату пораненого під час військових навчань оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка Максиму Горелікову постанову, згідно з якою оператора не визнають потерпілим в одному з кримінальних проваджень.

28 вересня криворізька поліція перекваліфікувала справу пораненого під час військових навчань телеоператора В’ячеслава Волка з “необережного тілесного ушкодження” на умисне – стаття 121 Кримінального кодексу України.

10 жовтня Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу скасував постанову слідчого про відмову у визнанні потерпілою дружину пораненого під час військових навчань оператора “Першого Криворізького” В’ячеслава Волка – Інну Волк – і зобов’язав військову прокуратуру Криворізького гарнізону визнати її потерпілою у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 425 КК України.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!