Прокуратура Стамбула (Туреччина) проводить розслідування щодо зв'язків опозиційної газети “Джумхурієт” (Cumhuriyet) і фонду, який є власником видання, із курдськими бойовиками і рухом релігійного діяча Фетхуллаха Ґюлена, який живе у США. Про це йдеться у повідомленні прокуратури, повідомляє Радіо Свобода.
Слідство перевіряє, чи скоювали вони злочини від імені двох “терористичних організацій”, заявив прокурор.
За даними CNN Turk, загалом було видано 13 ордерів на арешт журналістів і керівників газети.
Нагадаємо, 31 жовтня турецькі ЗМІ повідомили про затримання головного редактора газети “Джумхурієт” Мурата Сабунджу й оглядача Ґюрая Оза після обшуків у їхніх помешканнях.
Затримання відбулися на тлі придушення владою діяльності осіб, підозрюваних у зв’язках із релігійним діячем Фетхуллахом Ґюленом, якого влада Туреччини звинувачує у спробі державного перевороту в липні. Ґюлен свою причетність заперечує.
Десятки ЗМІ, в тому числі курдські, були закриті за останні тижні в Туреччині.
Раніше екс-головний редактор газети “Джумхурієт” Джан Дюндар був засуджений до шести років ув’язнення за публікацію, як заявили слідчі, даних, що містили державну таємницю. На Заході засудили це рішення, висловивши занепокоєння щодо погіршення ситуації з правами людини в Туреччині при президентові Реджепові Ердогані.