ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Прокуратура Швеції запросила ордер на арешт Ассанжа

20.05.2019, 13:28
Фото – dw.com

Шведська прокуратура запросила ордер на арешт Джуліана Ассанжа у справі за підозрою у зґвалтуванні. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Daily Mail.

“Я прошу окружний суд заарештувати Ассанжа за його відсутності за підозрою у зґвалтуванні. Якщо суд вирішить заарештувати його, я розпочну видавання європейського ордера на арешт з проханням про його екстрадицію до Швеції”, – заявила заступник головного окружного прокурора Єва-Марі Перссон.

Вона також наголосила, що, оскільки Ассанжу загрожує екстрадиція за запитом США, влада Великої Британії ухвалить рішення в порядку пріоритетності.

Нагадаємо, прокуратура Швеції відновила розслідування у справі про обвинувачення в зґвалтуванні проти засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа, який наразі відбуває 50-тижневий строк ув'язнення за порушення умов виходу під заставу у Великій Британії у 2012 році.

Як відомо, після виходу під заставу 2012 року засновник Wikileaks протягом семи років переховувався в посольстві Еквадору у Великій Британії, щоб уникнути екстрадиції до Швеції через звинувачення у зґвалтуванні. Його заарештувала 11 квітня британська поліція, оскільки влада Еквадору скасувала рішення про надання Ассанжу громадянства країни. Пізніше адвокат Ассанжа Джен Робінс заявила, що засновника WikiLeaks затримали за запитом США, де йому загрожує до п'яти років ув'язнення за оприлюднення сотень тисяч секретних урядових документів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!