ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Профільний комітет Ради рекомендував доопрацювати законопроект про досудове блокування сайтів

04.09.2018, 15:33

Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку вважає за доцільне скерувати на доопрацювання законопроект 6688, який дозволить без рішення суду блокувати сайти на 48 годин. Також буде створена робоча група з його підготовки.

Рішення з рекомендацією спрямувати на доопрацювання законопроект комітет ухвалив 4 вересня на засіданні, повідомив голова комітету Олександр Данченко, інформує Інтерфакс-Україна.

Як пише агентство, цей комітет не є головним щодо законопроекту №6688. Головним визначено Комітет з питань національної безпеки і оборони, який раніше рекомендував парламенту ухвалити ініціативу в першому читанні.

“У мене була розмова з представниками спецслужб. На сьогоднішній день вони розуміють ситуацію, розуміють ті некоректності, які, грубо кажучи, були там допущені. Я точно можу сказати, що вони готові працювати. У мене є попередня домовленість про створення робочої групи”, – сказав Данченко.

За його словами, робоча група, до якої увійдуть представники галузі, спецслужб, може бути створена наступного тижня, “щоб підготувати закон про захист кіберпростору і інформаційного простору в нашій державі”.

Нагадаємо, 4 липня 2018 року Комітет ВР з питань національної безпеки і оборони рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні законопроект (№6688), який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси.

5 липня народні депутати відмовилися внести цей законопроект до порядку денного для його розгляду в першому читанні.

Законопроект пропонує надати право СБУ забезпечувати за рішенням суду або в інших встановлених законом випадках блокування доступу до певного інформаційного ресурсу з використанням технічних засобів, які встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій.

Як повідомляв ІМІ, 12 липня 2018 року народні депутати, члени Комітету з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник (“Блок Петра Порошенка”), Дмитро Тимчук (“Народний фронт”) і Тетяна Чорновол (“Народний фронт”) зареєструвализаконопроект №6688 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”, який має на меті узаконити можливість тимчасового блокування доступу до інформаційних ресурсів і сервісів в інтернеті за рішенням не лише суду, а й прокурора, слідчого та Ради національної безпеки і оборони України.

Законопроект майже повністю дублює норми законопроекту з аналогічною назвою № 6676, зареєстрованого 10 липня членами Комітету з нацбезпеки й оборони Андрієм Тетеруком (“Народний фронт”) та Іваном Вінником (БПП). Однак законопроекти зареєстровані не як альтернативні, а як окремі, хоча й регулюють ідентичне питання – можливість блокування інтернет-ресурсів і сервісів.

Законопроекти передбачають можливість тимчасового блокування (обмеження) доступу до визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу) в інформаційно-телекомунікаційних мережах (системах) за рішеннями суду, слідчого судді, слідчого, прокурора, Ради національної безпеки й оборони. Законопроекти запроваджують нові обов’язки операторів і провайдерів та нові штрафи для них, передбачають нові повноваження державних органів – зокрема, ведення єдиного реєстру заблокованих ресурсів, містять нову термінологію.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини та керівники Української Гельсінської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи заявили, що законопроект №6688 щодо досудового блокування в інтернеті зазіхає на права людини та підриває саму суть права на свободу вираження поглядів.

Інтернет-асоціація України (ІнАУ), коментуючи ці законопроекти, закликала народних депутатів не допустити підтримки антидемократичних, диктаторських підходів щодо вирішення безпекових питань в інформаційній сфері.

Коаліція “За вільний Інтернет” підготувала аналіз пропозицій та свої рекомендації до проекту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері” №6688, який вони вважають загрозливим для свободи вираження поглядів.

 
Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!