ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Президентка Танзанії вважає, що "футболістки з пласкими грудьми" не мають надії на шлюб

30.08.2021, 18:23
Фото – AP
Фото – AP

Президентка Танзанії Самія Сулуху вдалася до лукізму та сексизму. Сулуху заявила, що хоча футболістки дають привід для гордості країні, проте деякі з них не зможуть вийти заміж через те, як виглядають.

Про це повідомляє “Повага” з посиланням на CNN.

“Можна легко подумати, що спортсменки з пласкими грудьми – чоловіки, – сказала президентка. – Дуже шкода, що для деяких спортсменок немає надії на шлюб, для них це мрія. Якби хтось із чоловіків обрав одну зі спортсменок та відвів додому знайомитися з батьками, впевнена, їхня мама здивувалася б та не зрозуміла б, чи це чоловік, чи жінка”.

Також вона додала, що потрібно збільшити пенсії футболісткам, бо нібито не буде кому доглянути самотніх жінок після завершення кар’єри в спорті.

Опозиційна депутатка Кетрін Руге назвала слова Сулуху приниженням усіх жінок Танзанії.

Водночас спортсменки під час пресконференції заявили, що слова президентки неправильно розтлумачили.

“Слова президентки наповнили нас силою та наснагою. Ми хочемо ще потужніше працювати в спорті. Не бачимо нічого такого в її словах”, – прокоментувала одна гравчиня збірної Танзанії “Twiga Stars”.

Інша футболістка запевнила, що спортсменок не турбує їхній зовнішній вигляд.

“Ми прекрасні, як і інші жінки. Ми також плануємо колись стати матерями. Зовнішній вигляд для нас не дуже важливий. Гра потребує великої сили. Тому ми не припинятимемо займатися, нарощувати м’язи та ставати сильнішими, щоб досягати своїх цілей”, – сказала вона.

Правозахисники та правозахисниці Human Right Watch розкритикували заяву президентки. Вони запевняють: такі висловлювання не лише принижують спортсменок, а й шкодять іншим жінкам та дівчаткам у Танзанії.

“У своєму зверненні президентка Сулуху закликала збільшити фінансування жінок у спорті, але її сексистські зауваження підірвали цей благородний заклик”, – зазначили в організації.

Там також звернули увагу на те, що зауваження Сулуху іронічно підтримують ті самі жінконенависницькі настанови, з якими вона сама зіткнулася, заступивши на посаду президента Танзанії.

Самія Сулуху – перша жінка на посаді глави держави в Танзанії. Вона заступила на посаду 2021 року, після смерті попереднього президента Джона Магуфулі. Очікувалося, що її правління буде ліберальнішим у порівнянні з репресивним режимом попередника.

Самія Сулуху стала першою в історії жінкою, що обійняла посаду президентки не лише в Танзанії, а й в усій Східній Африці.

Liked the article?
Help us be even more cool!