ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

in[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Президентка Молдови підписала закон про заборону російської пропаганди

19.06.2022, 12:33
Фото - Vladislav Culiomza/Reuters
Фото - Vladislav Culiomza/Reuters

Президентка Молдови Майя Санду підписала закон про інформаційну безпеку, який забороняє новинний та аналітичний контент із країн, які не ратифікували Конвенцію про транскордонне телебачення, до яких належить росія. 

Про це 18 червня повідомила голова Ради з питань телебачення та радіо республіки Ліліана Віцу, повідомляє DW  та Громадське радіо.

За словами Віцу, закон буде опублікований і набуде чинності цього тижня, після чого за поширення дезінформації та контенту, який вводить в оману, діятимуть штрафи аж до тимчасового блокування ЗМІ.

Віцу також додала, що у законі з’явилися визначення “дезінформації” і за неї жорсткіші санкції.Під жорсткішими санкціями мається на увазі позбавлення ліцензії.

“Якщо факт дезінформації буде доведений, то компанія позбавлять ліцензії на 7 років”, - сказала вона. 

Під дезінформацією в законі мається на увазі “навмисне поширення хибної інформації, створеної для завдання шкоди особистості, соціальній групі, організації або безпеці держави”. За її поширення передбачено штрафи від 40 до 100 тисяч леїв (від 2 до 5 тисяч євро), а також зупинення ліцензії на мовлення терміном до 7 днів. Контролюватиме виконання закону Рада з телерадіомовлення.

Як повідомляв ІМІ, парламент Молдови ухвалив 2 червня закон про боротьбу з дезінформацією та пропагандою, який забороняє трансляцію в країні новин, інформаційно-аналітичних програм та фільмів військового змісту, вироблених у країнах, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. росія цю конвенцію не ратифікувала.

Liked the article?
Help us be even more cool!