Президент України Володимир Зеленський 23 червня підписав указ507/2026 про створення конкурсної комісії, яка відбиратиме кандидатів на посади членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за президентською квотою.

Документ затверджує положення про комісію та її персональний склад. Комісія має невідкладно оголосити відбір кандидатів до Нацради.

До складу комісії ввійшли п’ять осіб, яких указом затвердив президент:

  • Владислав Білоцький – заступник директора Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій, голова Апеляційної палати Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (за згодою)
  • Ганна Красноступ – директорка Департаменту стратегічних комунікацій та промоції української культури Міністерства культури України
  • Інна Лебеденко – керівниця Служби з питань інформаційної політики Директорату з питань інформаційної політики Офісу президента України
  • Дмитро Хоркін – радіожурналіст, член правління АТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (за згодою).
  • Руслан Шевчук – директор із правових питань ТОВ “Старлайт Медіа” (за згодою).

Відбір кандидатів на посаду членів Нацради проходитиме в кілька етапів: оголошення конкурсу та подання кандидатур (21 день), їхнє попереднє обговорення комісією (14 днів після завершення приймання заяв), а також підготовка рекомендацій для президента щодо призначення.

Результати відбору оприлюднять на сайті президента. Після цього глава держави підписує указ про призначення члена Нацради з-поміж рекомендованих кандидатів.

За даними “Детектора медіа”, зараз п’ятеро з восьми членів Нацради працюють із простроченими повноваженнями. У 2025 році завершився термін повноважень у чотирьох членів Нацради, призначених за квотою президента. До кінця цього року завершиться строк перебування на посаді в решти членів регулятора, включно з головою, за парламентською квотою.