ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Президент Бурунді судиться з телеканалом France 3, звинувачуючи його в наклепі

28.01.2019, 12:16
Президент Бурунді П'єр Нкурунзіза, фото - AFP

Паризький кримінальний суд почав розглядати позов президента Бурунді П'єра Нкурунзіза щодо звинувачення в наклепі французького телеканалу France 3 через кадри розправи в Бурунді, повідомляє ВВС.

Відповідачами виступають президент компанії France Télévisions Дельфін Ернот і репортер, автор репортажу Люк Лагюн-Буше, а також бельгійський адвокат метр Бернар Менген та бурундійський письменник Давід Гакунзі.

Йдеться про відеокадри, які транслювалися 13 січня 2016 року на французькому каналі в передачі “Бурунді потерпає від надзвичайного насильства”, повідомляє бельгійський телеканал RTBF.

Президент Нкурунзіза дорікає журналістам, що жахливі сцени насильства та страти в репортажі насправді не мали нічого спільного з бурундійськими подіями і відбувалися десь у західній Африці, а не в Бурунді. За словами позивача, кадри були спрямовані проти нього самого, за ними стояли начебто його політичні опоненти, адже тоді президент Нкурунзіза переобирався на посаду голови держави втретє. Люди в кадрі розмовляють не кірунді, а хауса, іншою мовою, якою розмовляють не в Бурунді та жодній сусідній країні, а на заході африканського континенту, пише RTBF.  

За версією звинувачення, бельгійський адвокат передав відео журналістам, а бурундійський письменник коментував кадри. Наступного дня після трансляції передачі, France 3 повернувся до цих кадрів, показавши бельгійського адвоката метра Менгена, який визнав, що були “неточності, пов’язані з оперативністю подання інформації”, та додав, що спірні кадри були надані контактною особою в бурундійській армії та використовувалися лігою молоді з керівної партії в Бужумбурі CNDD-FDD, яку ООН вважає ополченням.

“Нарешті я матиму можливість детально пояснити, що відбулося в Карузі (на північному сході від Бужумбури) та провести обговорення масових розправ, які сталися наприкінці 2015-го та початку 2016 років у Бурунді, та щодо обставин, за яких відео потрапило мені в руки”, - сказав метр Менген агенції Belga, як повідомляє RTBF.

France 3 попросив вибачення, повідомляє ВВС. Справа триває.  

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!