ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Премію Вацлава Гавела отримала правозахисниця із Саудівської Аравії

20.04.2021, 11:45
Фото – ukrinform.ua
Фото – ukrinform.ua

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) вручила премію імені Вацлава Гавела за права людини правозахисниці, феміністці із Саудівської Аравії Луджейн аль-Газлуль, повідомляє Радіо Свобода.

Винагороду в розмірі 60 тисяч євро від імені аль-Газлуль отримала її сестра під час онлайн-церемонії 19 квітня. Захід перенесли на кілька місяців через пандемію COVID-19.

ПАРЄ назвала Луджейн аль-Газлуль “однією з лідерів саудівського феміністичного руху, що здійснив кампанію за скасування системи чоловічого опікунства, заборони на кермування автомобілем жінками в Саудівській Аравії, а також за посилення захисту жінок, які стикаються з жорстоким поводженням”.

Активістка “провела 1001 день у в’язниці через свою позицію і була звільнена тільки в лютому 2020 року, хоча, як і раніше, перебуває під домашнім арештом та зазнає інших обмежень у своїй рідній країні”, йдеться в повідомленні.

Премія Вацлава Гавела на честь відомого колишнього чеського державного діяча була заснована у 2013 році для відзначення “видатних дій громадянського суспільства на захист прав людини в Європі та за її межами”.

Серед тих, хто раніше був відзначений премією Гвела, – Олесь Беляцький (Білорусь), Анар Мамедлі (Азербайджан), а також Людмила Алексєєва і Оюб Тітієв (Росія).

Liked the article?
Help us be even more cool!