ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Прем’єр Вірменії заявив, що країна ратифікує Римський статут

Фото – Peter Dejong / AP
Фото – Peter Dejong / AP

Вірменія в повному обсязі ратифікує Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Про це заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян у парламенті країни під час сесії питань до уряду, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на місцеве медіа Armenpress.

“Уряд скерував Римський статут до парламенту, і, відповідно до моєї позиції та позиції нашої фракції, він буде повністю ратифікований. Це не має жодного стосунку до відносин Вірменії та Росії, це стосується питань нашої безпеки”, – сказав Пашинян.

Уряд Вірменії 1 вересня передав Римський статут на ратифікацію до парламенту. Представник парламенту Ален Симонян сказав, що його буде ратифіковано, оскільки це потрібно країні, проти якої “вчиняють воєнні злочини”.

У березні російські медіа повідомили з посиланням на МЗС Росії, що Москва вважає “абсолютно неприйнятним” можливе приєднання Вірменії до Римського статуту Міжнародного кримінального суду і вже попередила вірменську владу про “вкрай негативні наслідки” для двосторонніх відносин у разі такого кроку.

Як повідомляв ІМІ, 17 березня 2023 року Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду виписала ордери на арешт на російського президента Володимира Путіна та уповноваженої офісу президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Вони звинувачуються в незаконній депортації населення (дітей) та незаконному перевезенні населення (дітей) з окупованих регіонів України до Російської Федерації.

Римський статут Міжнародного кримінального суду – це міжнародний договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд. Статут надає право суду розглядати такі міжнародні злочини: злочин геноциду; злочини проти людяності; воєнні злочини та злочин агресії.

Україна підписала Римський статут ще 20 січня 2000 року, але так і не ратифікувала його, хоча після угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році зробити це є одним з її прямих міжнародних зобов'язань.

У травні 2022 року заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов в інтерв'ю Радіо Свобода заявив, що ратифікація Україною Римського статуту, який лежить в основі діяльності Міжнародного кримінального суду, не на часі, допоки Україна не переможе у війні.

Liked the article?
Help us be even more cool!