ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Прем’єр Чорногорії "жартома" пригрозив закрити телеканал і був змушений виправдовуватися

29.07.2022, 10:02

У Чорногорії в четвер розкритикували прем’єр-міністра Дритана Абазовича через те, що він у відповідь на запитання журналістки пригрозив закрити її телеканал, "адже вони заблокували Sputnik". Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Vijesti.

Інцидент стався під час неформальної зустрічі Абазовича з журналістами. Кореспондентка каналу Gradska Televizija поставила критичне запитання щодо діяльності прем’єра, на що він сказав: "Якщо ми заблокували Sputnik, то Gradska недалеко від нього".

Як видно з опублікованого відео розмови, журналісти сприйняли ремарку Абазовича як жарт. Але вона все ж спричинила критику медійників і опозиційних політиків Чорногорії.

"Такі погрози є неприйнятними в будь-якому контексті, формальній або неформальній розмові, й особливо – від державного посадовця найвищого рівня. Це яскравий сигнал, що чорногорські посадовці все ще не розуміють значення свободи ЗМІ", – йдеться в заяві профспілки чорногорських ЗМІ.

Заступник голови Демократичної партії соціалістів Предраг Бошкович заявив, що поведінка Абазовича була "спробою утиску свободи незалежного і професійного ЗМІ з боку найвищих посадовців".

Пізніше офіс прем’єра Чорногорії оприлюднив заяву, в якій наголосив: "будь-якій розважливій людині очевидно", що Абазович сказав свої слова журналістці Gradska Televizija жартома, але дорікнув каналу в упередженості.

"Ми бачили, що редакційна політика цього ЗМІ часто схильна до складних і суперечливих заяв, які межують зі свободою слова і які грубо навішують ярлики, викривлюють інформацію й поширюють мову ненависті переважно в бік прем’єр-міністра", – зазначається в заяві.

В офісі Абазовича наголосили, що "завжди підтримуватимуть принцип вільної і професійної журналістики та стійкість чорногорських ЗМІ".

У квітні Чорногорія слідом за ЄС заборонила російські державні ЗМІ Russia Today і Sputnik у межах санкцій, введених через війну в Україні.

Liked the article?
Help us be even more cool!