ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Представниця ІМІ Альона Береза розповіла студентам хмельницьких вишів про Білий список та свободу слова

07.11.2024, 17:15
Виступ представниці ІМІ Альони Берези перед студентами. Фото: Хмельницька ОУНБ
Виступ представниці ІМІ Альони Берези перед студентами. Фото: Хмельницька ОУНБ

Представниця Інституту масової інформації в Хмельницькій області Альона Береза розповіла студентам двох університетів Хмельницького про діяльність та проєкти ІМІ.

Зустріч під назвою “Кроки до медіаграмотності” відбулася в центрі “Вікно в Америку”, її організувала Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека. На захід прийшли студенти Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова та Університету економіки і підприємництва.

Під час зустрічі Альона Береза розповіла про Білий список, всеукраїнську Мапу рекомендованих медіа, моніторинг свободи слова (Барометр свободи слова), роботу медіабаз, навички критичного аналізу новин та моніторинг медіа на регіональному рівні.

Також вона розповіла про роль, яку відіграють сьогодні медіа як на національному, так і на регіональному рівні.

“Для мене спілкування з молоддю – це завжди цікаво та пізнавально. Особливо якщо йдеться про медіаграмотність і можливість розповісти про те, чим я займаюся в регіоні. Свідомої молоді має ставати більше, адже їм розвивати та відновлювати Україну. Особливо якщо це стосується медіаграмотності та того, яким медіа на національному та регіональному рівні можна довіряти”, – розповіла Альона Береза.

Під час спілкування студентів зацікавило поняття “джинса”. Тут спікерка додатково розповіла про те, які види джинси загалом є та яка джинса поширюється зараз у новинних стрічках онлайн-видань.

Презентація Альони Берези. Фото: Хмельницька ОУНБ

Крім представниці ІМІ, зі студентами спілкувався Павло Новик, журналіст-фактчекер хмельницького видання “Сайт “Є” та платформи “По той бік новин”, а також громадської організації “Харківський антикорупційний центр”.

Він розповів про те, як змінилася дезінформація останніми роками, як створюються та поширюються фейки, та їхній вплив на людей. Також частина його презентації була присвячена тому, як виявляти контент, який створюється за допомогою ШІ. 

“Зараз більшість української молоді дізнається про події в Україні та світі за допомогою месенджерів та соціальних мереж. Тож розвиток медіаграмотності та критичного мислення є важливою навичкою для отримання правдивої інформації. Під час війни, інформаційно-психологічних операцій країни-агресора та дій банальних місцевих шахраїв покращення навичок медіаграмотності стає важливою потребою для українців”, – додав журналіст.

За словами організаторки та працівниці Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Валентини Шекеневої, бібліотеки як центри інформації наразі беруть участь у медіаосвітній діяльності. Захід було проведено, щоб сприяти розвитку навичок критичного мислення та відповідального споживання інформації серед учасників. 

“В умовах інформаційних війн, фейкових новин та цифрових маніпуляцій такі навички є надзвичайно важливими, особливо для молоді”, – розповіла Шекенева.

Подія відбулася в межах відзначення Глобального тижня медіаграмотності в усьому світі, який цього року проходив із 24 до 31 жовтня з тематикою “Нові цифрові межі інформації: медійна та інформаційна грамотність для інформації, що становить суспільний інтерес”.

Liked the article?
Help us be even more cool!