Представник ІМІ вчив чернігівських школярів розрізняти фейки та маніпуляції
![Представник ІМІ вчив чернігівських школярів розрізняти фейки та маніпуляції Павло Пущенко. Фото – “Мудрангелики”](https://imi.org.ua/upload/news/2024/01/22/65ae2b97739b6-15_700x350.jpg?v=1705913618)
Координатор регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза. Чернігів” Павло Пущенко провів 18 січня навчання з медіаграмотності для учнів старших класів чернігівської приватної школи “Мудрангелики”.
Учні опанували основи медіаграмотності, навчилися перевіряти інформацію та виявляти фейки й маніпуляції. Координатор Медіабази на прикладах показав, як працює російська пропаганда в Україні та пояснив, чому в соціальних мережах найбільше неправдивої інформації, відвертих фейків та дезінформації.
![](/upload/media/2024/01/22/65ae2b96ce525-14.jpg)
Павло Пущенко під час тренінгу. Фото – “Мудрангелики”
“Мати базові навички з медіаграмотності дуже важливо, оскільки щодня фактчекери виявляють десятки інформаційних вкидів з боку ворога, які мають на меті посіяти паніку, зневіру, розчарування. Тому всім нам, особливо молоді, необхідно вміти розрізняти фейки та маніпуляції”, – сказав Павло Пущенко.
![](/upload/media/2024/01/22/65ae2b972c627-12.jpg)
Слайд із тренінгу про фейки та маніпуляції. Фото – “Мудрангелики”
Також школярі дізналися про ресурси та програми, за допомогою яких можна перевіряти справжність фотографій, і розглянули нещодавні кейси з використання технологій дипфейк.
Наостанок Павло Пущенко презентував учням список найякісніших і відповідальних українських онлайн-медіа від Інституту масової інформації.
![](/upload/media/2024/01/22/65ae2b97c086d-13.jpg)
Учні школи “Мудрангелики” під час тренінгу Павла Пущенка. Фото – “Мудрангелики”
Help us be even more cool!