ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правозахисники та медійники закликають СБУ припинити практики непрозорого блокування сайтів

13.02.2019, 12:59
Фото - detector.media

Коаліція “За вільний інтернет” спільно з правозахисними та медійними громадськими організаціями закликають Службу безпеки України відмовитися від неправомірних обмежень інтернету та використовувати законні і прозорі способи боротьби з російською пропагандою та кібератаками. Про це йдеться в заяві організацій.

Реакція організацій викликана заявою начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександра Климчука про те, що найближчим часом указом Президента буде введено в дію рішення РНБО про блокування ще 100 сайтів через механізм накладання економічних санкцій.

Заявники нагадують, що восени 2018 року представники коаліції “За вільний інтернет” намагалися з’ясувати, за якими критеріями складають списки сайтів/ресурсів, доступ до яких пропонується заборонити.

“Проте і Рада національної безпеки і оборони, і Служба безпеки України відмовили в наданні такої інформації. В Окружному адміністративному суді міста Києва триває розгляд судової справи про порушення права на доступ до публічної інформації. Аргументів щодо відмови в наданні інформації РНБО та СБУ до суду також не надали”, – йдеться в заяві.

Також заявники зауважують, що ефективність блокувань сайтів як способу протидії російській пропаганді дуже сумнівна, адже відвідуваність таких сайтів українцями для отримання інформації мізерна.

Водночас у заяві як приклад наводиться дослідження “Детектора медіа”, яке проводилося до указу Президента про блокування близько 200 сайтів. Воно показало, що лише 0,5% людей використовують російські сайти і 0,1% сайти т. зв. "ЛНР" і "ДНР" для отримання інформації.

“До захисту критичної інфраструктури від кібератак блокування сайтів взагалі не має ніякого стосунку, про що неодноразово заявляли експерти з кібербезпеки та професійні об’єднання. Водночас наявність абсолютно непрозорого механізму обмеження інтернету – це порушення українських законів та міжнародних договорів”, – йдеться в заяві.

Заявники нагадують, що Президентом було введено в дію два рішення РНБО про санкції (№133/2017 та №126/2018), які, зокрема, містили “заборону інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів”. Процедура відбору сайтів до “санкційного списку” є абсолютно непрозорою, йдеться в заяві.

Раніше коаліція “За вільний інтернет” публікувала юридичний аналіз про економічні санкції в частині запровадження “заборони інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів/сервісів, в т.ч. субдоменів”.

Під заявою підписались:

Учасники коаліції “За вільний Інтернет”:

  •     Платформа прав людини
  •     Лабораторія цифрової безпеки
  •     Центр інформації про права людини
  •     Кримська правозахисна група
  •     Представництво Freedom House в Україні
  •     Микола Костинян

А також:

Катерина Сергацкова, медіапроект "Заборона"

Центр громадянських свобод

Інститут масової інформації

"Детектор медіа"

Ресурсний центр "ГУРТ"

Донецький інститут інформації

"Точка опори ЮА"

Liked the article?
Help us be even more cool!