ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правозахисники закликають звільнити з Офісу президента Олега Татарова

07.08.2020, 17:16
Фото - Главком
Фото - Главком

Правозахисні та інші громадські організації стурбовані призначенням заступником керівника Офісу президента Олега Татарова – близького соратника міністра внутрішніх справ часів Януковича Віталія Захарченка та закликають Президента України звільнити його.

Про це йдеться у заяві організацій, повідомляє Zmina

“Ми, представники правозахисних та інших громадських організацій, висловлюємо глибоку стурбованість щодо призначення на керівні посади в органах державної влади, які відповідають за формування політики в правоохоронній сфері та її реформування, осіб, що дискредитували себе під час Революції гідності і, працюючи на керівних посадах у правоохоронній системі, були прямо або опосередковано причетні до масових порушень прав людини в той час”, - йдеться у заяві. 

Заявники нагадують, що за часів Віктора Януковича та під час Євромайдану Олег Татаров працював заступником начальника головного слідчого управління МВС. 

“У 2014 році Олег Татаров відверто вводив в оману журналістів щодо подій, які сталися в ніч на 23 січня 2014 року на Кріпосному провулку та вулиці Коновальця в Києві, коли представники спецпідрозділу “Беркут” побили активістів Автомайдану та розтрощили їхні автомобілі. За версією Татарова, це автомайданівці в ту ніч “переслідували чотири автобуси “Беркуту” та “намагалися завдати їм тілесних ушкоджень”, - йдеться у заяві. 

Також, йдеться у заяві, у часи Януковича Татаров на посаді заступника керівника Головного слідчого управління МВС України неодноразово публічно заявляв про непричетність міліції до насильницьких дій та вбивств, що сталися під час Євромайдану. Зокрема, він робив заяви, що міліція не використовувала вогнепальну зброю проти протестувальників, а характер поранень деяких убитих може свідчити про те, що в них стріляли самі протестувальники.

Після Революції гідності Татарова хотіли призначити заступником голови Херсонської ОДА. “Але після резонансу в ЗМІ херсонський голова ОДА відмовився від цієї ідеї. Проти його призначення виступала і покійна Катерина Гандзюк”, - йдеться у заяві.

Заявники закликають президента звільнити Олега Татарова та в майбутньому “не допускати призначень на відповідальні високі політичні посади осіб, які виправдовували та покривали масові злочини та порушення прав людини й самі уособлюють авторитарний режим Януковича, оскільки обіймали керівні посади в правоохоронних органах того часу”.

Заяву підписали: 

Асоціація УМДПЛ 

Правозахисна Ініціатива

сайт zovzakona.org

ГО “Аналітична Платформа”

ГО “Народна Рада”

Громадянська позиція

ГО Інститут масової інформації

“Восток SOS”

Правозахисний центр “Поступ”

Фундація DEJURE

Медійний проєкт “Watchers”

Лабораторія законодавчих ініціатив 

Українська школа політичних студій

Медійна ініціатива за права людини

ГО “Центр розвитку і демократії”

Рух “ЧЕСНО”

ГО “Truth Hounds”

Харківський антикорупційний центр

“Автомайдан”

Харківська правозахисна група

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Центр Протидії Корупції

Центр прав людини ZMINA

Центр громадянських свобод

Платформа прав людини

Адвокатська дорадча група

Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива”

Рух опору капітуляції

Інститут розвитку суспільних інновацій

Інститут демократії імені Пилипа Орлика 

Освітній дім прав людини – Чернігів

Черкаський правозахисний центр

ГНДО Група стратегічних та безпекових студій

Центр політико-правових реформ

ГО “Ініціатива Е+

ГО ВО “Коло.медіа – “Труханівська Січ”

Медіа-центр “Одеська політична платформа”

Liked the article?
Help us be even more cool!