ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правозахисні організації заявляють, що не реєструватимуться як "іноземні агенти"

17.01.2014, 15:55

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група заявляють, що не виконуватимуть норму закону №3879 “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян” про “іноземного агента”. Про це йдеться у заяві організацій.

Організації зазначають, що проголосований закон ухвалено з порушенням процедури підготовки, експертної оцінки і розгляду в законодавчому органі країни. Також організації констатують, що закон порушує принцип верховенства права і порушує конституційні права громадян України й осіб без громадянства, що проживають на її території.

Також організації зазначають, що термін "іноземний агент" за його змістом несе негативне значення клейма на тілі людини, “від якого суспільству слід чекати погрозу, і тому така організація підлягатиме агресивному соціальному остракізму, вигнанню і знищенню”.

“У зв’язку з цим ми заявляємо, що не збираємося в цій не нами початій війні підписувати пакт про капітуляцію. Ми ніколи не погодимося, щоб органи влади витісняли нас у соціальне гетто і вішали нам на шию табличку з написом "іноземний агент", – подібно тому, як фашисти таврували жовтою зіркою Давида євреїв під час Другої світової війни”, - йдеться у заяві.

Крім того, організації вважають, що цей закон використовуватиметься з метою виграти президентські вибори 2015 року.

“Ми розуміємо глибинну мотивацію цих обскурантистських дій правлячої коаліції – будучи в стані панічного страху в нинішній ситуації масового і організованого соціального протесту, вони мають намір за будь-яку ціну утримати свої привілеї в системі вибудованої за останні три роки неофеодальної структури влади і розподілу власності. Усі ці нерозумні й недалекоглядні дії з боку правлячої коаліції мають одну мету – виграти вибори-2015”, - йдеться у заяві.

Нагадаємо, Закон №3879 “Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян”, який Верховна Рада прийняла в цілому 16 січня, посилює регулювання діяльності громадських організацій в Україні.

Закон вносить зміни до закону “Про громадські об'єднання” - зокрема, вводиться поняття “громадське об'єднання, що виконує функції іноземного агента”.

Liked the article?
Help us be even more cool!