ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Працівники ЗМІ влаштували мітинг у Нью-Йорку

10.06.2021, 10:07
Фото – The New York Times
Фото – The New York Times

Понад 100 співробітників видавництва Condé Nast влаштували акцію протесту біля будинку головної редакторки Vogue Анни Вінтур, вимагаючи медичного страхування і підвищення зарплат. Про це повідомляють "Букви" з посиланням на The New York Times.

У понеділок уранці профспілкові працівники видання The New Yorker презентували вебсайт, на якому розміщено вимоги про підвищення заробітної плати та появу медичного страхування. Вони також попередили, що "перебувають на межі страйку".

Увечері вівторка, 8 червня, співробітники ЗМІ, які видає Condé Nast, влаштували марш від кампуса Нью-Йоркського університету до сусіднього будинку, де мешкає головна редакторка Vogue і ікона моди Анна Вінтур.

Крім Vogue та The New Yorker видавництво випускає чимало популярних журналів, зокрема Bon Appétit, GQ, Wired, Vanity Fair. Переважна кількість протестувальників були фактчекери та члени редакційного персоналу, які входять до профспілки, що почала свою діяльність три роки тому. Серед демонстрантів були й співробітники двох інших видань Condé Nast із профспілковим представництвом – Ars Technica і Pitchfork.

За словами фактчекерки та голови відділу в The New Yorker Наталі Мід, профспілка обрала для проведення акції саме район проживання Вінтур тому, що вона була "довіреною особою" Condé Nast. Навесні минулого року професійна спільнота широко обговорювала статус Вінтур, але це не призвело до її звільнення.

Вінтур почала працювати в Condé Nast як редакторка американського видання Vogue понад три десятиліття тому. У 2013 році вона була призначена художнім директором Condé Nast, а у 2019 році – консультанткою з глобального контенту.

Наприкінці 2020 року Вінтур стала світовим головним контент-директором і глобальним редакційним директором, тож вона має останнє слово в питанні щодо того, що публікує Condé Nast.

Є одне видання Condé Nast, яким Вінтур не опікується, – The New Yorker. Його з 1998 року очолює Девід Ремнік.

За даними профспілки, деякі робітники з Нью-Йорка заробляють 42 тисячі доларів на рік. Профспілка вимагає для своїх членів базову зарплату в розмірі 60 тисяч доларів.

Женев’єва Бормес, молодша редакторка обкладинок у The New Yorker, сказала, що заробляла 53 тисячі доларів на рік, хоча пропрацювала в журналі більш як п'ять років. За словами Бормес, її зарплата становила 33 тисяч доларів, коли вона почала працювати у 2016 році. Вона вважає, що журнал розраховує на працівників, у яких є певна фінансова подушка.

"Люди різного походження не можуть дозволити собі там працювати", – вважає вона.

Багато штатних працівників New Yorker вважаються фрилансерами й не мають права на об’єднання в профспілки. Профспілка закликає таких працівників не публікувати статей та не виконувати іншої роботи для журналу.

Співробітники The New Yorker ведуть перемовини з Condé Nast щодо заробітної плати, медичних пільг та інших питань із 2018 року. Але до цього працівники медіа не виходили на страйки.

У січні співробітники New Yorker на один день звільнилися з роботи. У вересні співробітники відмовилися працювати на щорічному фестивалі New Yorker і були підтримані деякими членами Конгресу США. У березні профспілки журналу разом з профспілками Ars Technica і Pitchfork проголосували за санкціонування страйку.

Компанія намагалася запобігти акції протесту. Ввечері понеділка був розповсюджений лист із засудженням проведення акції саме під домом Вінтур, оскільки "атака на приватний будинок людини й публічне розкриття інформації про його місце розташування неприпустимі". Але профспілка звинуватила компанію в спробі перешкодити захищеній законом узгодженій діяльності.

За словами Наталі Мід, під час нещодавніх переговорів компанія запропонувала мінімальну суму в 54,5 тисячі доларів. Це все ще менше, ніж вимагають протестувальники, але представниця Condé Nast заявила, що компанія домоглася прогресу в перемовинах.

Liked the article?
Help us be even more cool!