ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Порошенко запропонував розробити законодавство щодо обмеження пропаганди у соцмережах

29.08.2018, 11:59
Фото - prm.ua

Президент Петро Порошенко обговорив з українськими послами законодавче обмеження щодо поширення пропаганди в мережі та доручив їм вивчити досвід інших країн щодо протидії і попередження інформаційних атак РФ.

Про це він заявив 28 серпня під час наради з керівниками закордонних дипломатичних установ України, повідомляє “Європейська правда”.

Порошенко прогнозує активізацію гібридної війни Росії проти України із наближенням виборів і наполягає, що Україна має готуватися до цього.

“Уже зараз провідні ІТ-компанії фіксують створення тисяч фейкових акаунтів з російським корінням. Росія готується до нової потужної маніпулятивної кампанії. Маємо бути готові дати відсіч”, – наголосив Президент, додавши, що йдеться про вибори не лише в Україні, а й на Заході.

Порошенко пропонує робити окремий акцент на протидію російській пропаганді у кіберпросторі, в соціальних мережах, у медіа.

“Кремль уміло прикриває свою підривну діяльність демократичними цінностями та принципами. Ми уже зараз мусимо шукати шляхи до співпраці з іншими державами та координувати зусилля для вироблення надійного механізму упередження стороннього втручання у виборчий процес та забезпечення вільного волевиявлення наших громадян”, – пояснив Президент.

“Особливу увагу зверніть на ті країни, які вже мають відповідні напрацювання. Зокрема, цікавим є законодавчий досвід Парижа та Берліна. Прошу відпрацювати можливість залучення німецьких та французьких, американських експертів для підготовки аналогічної законодавчої ініціативи в Україні. Міжнародна допомога буде нам незайвою”, – заявив він.

Порошенко підкреслив, що нове регулювання, яке має розробити Україна, повинно забезпечити баланс між національною безпекою та свободою слова.

Як повідомляв ІМІ, 15 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, які передбачають блокування доступу до російських соцмереж “ВКонтакте” і “Однокласники”, а також до сервісів “Яндекса” і Mail.ru.

14 травня 2018 року Президент України своїм указом №126/2018 ввів у дію рішення РНБО України від 2 травня 2018 року “Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. До списку санкцій увійшли 756 юридичних осіб та 1748 фізосіб, зокрема низка російських ЗМІ та окремих медіаперсон.

15 січня 2018 року голова фракції партії “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов закликав парламент підготувати та ухвалити законопроект про протидію розповсюдженню фейків.

Така пропозиція була пов’язана з інформацією, яку ЗМІ розповсюдили напередодні. Зокрема, медіа опублікували інформацію про так звані заяви Петра Порошенка до ФСБ Росії від 3 лютого 2007 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!