ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Понад 100 медичних журналів закликали заборонити ядерну зброю

Фото – Istock / Getty Images Plus
Фото – Istock / Getty Images Plus

Понад 100 медичних журналів з усього світу закликали заборонити ядерну зброю.

Про це йдеться в спільному зверненні, яке 3 серпня оприлюднили видавці 11 провідних медичних журналів, повідомляє DW.

“Небезпека велика і посилюється. Ядерні держави повинні знищити свої ядерні арсенали, поки вони не знищать нас самих”, – йдеться у зверненні, яке, зокрема, підписали British Medical Journal, The Lancet та Journal of the American Medical Association.

Автори звернення закликали медиків у всьому світі попереджати громадян і політиків про “велику небезпеку ядерної зброї для громадської охорони здоров'я”. Документ був оприлюднений на тлі неодноразових погроз Росії застосувати ядерну зброю у війні проти України та безперервних ракетних випробувань у Північній Кореї.

Всесвітня асоціація медичних редакторів (WAME) назвала вкрай промовистим той факт, що під спільним закликом підписалися видання, які зазвичай конкурують одне з одним за ексклюзивний контент. “Це підкреслює виняткову серйозність нинішньої ядерної кризи”, – вважає WAME.

У статті наголошується, що внаслідок ймовірної війни, в якій застосують лише 250 із 13 тисяч ядерних боєприпасів у всьому світі, негайно загинуть 120 мільйонів людей і виникне глобальне порушення клімату, яке призведе до голоду і, як наслідок, може призвести до загрози життю ще двох мільярдів людей.

Статтю було опубліковано напередодні засідання у Відні комітету з організації конференції з контролю за виконанням Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який набув чинності 1970 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!