ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Помер засновник найбільшої польської газети в Україні Мирослав Ровицький

10.07.2020, 13:00
Фото – Фундація "Pomoc Polakom na Wschodzie"
Фото – Фундація "Pomoc Polakom na Wschodzie"

9 липня помер засновник і головний редактор найбільшої польської газети в Україні “Kurier Galicyjski” Мирослав Ровицький, повідомляє Польське радіо.

Мирослав Ровицький був членом Спілки польських журналістів. Починаючи з 2000 року він мешкав в Україні.

Ровицький активно діяв на ниві польсько-української співпраці, у 2015 році він увійшов до рейтингу найзаслуженіших для польсько-українського діалогу осіб, поряд з колишнім послом Польщі в Україні Яном Пєклом і польською дослідницею в галузі українознавства Олею Гнатюк.

Починаючи з 2005 року Мирослав Ровицький активно підтримував етнічних поляків, які мешкають в Україні. З його ініціативи засновано дитячий часопис польською мовою “Polak Mały”, а також газету для поляків в Україні “Kurier Galicyjski”. Крім паперової версії, газета виходить в електронній, під цією назвою діє теж радіо і телебачення.

Мирослав Ровицький був ініціатором створення Клубу Ґаліцийського – організації, до якої належать польські та українські публіцисти, журналісти, науковці, з його ініціативи теж проводяться щорічні польсько-українські наукові конференції у місті Яремче. Мирослав Ровицький активно діяв у спільній ініціативі Прикарпатського університету та Варшавського університету – відбудові давньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!