ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Польща запровадить санкції проти кількасот білоруських посадовців через вирок журналісту Почобуту

26.05.2023, 17:37
Фото – 5 канал
Фото – 5 канал

Польща запровадить санкції проти кількасот білоруських посадовців різного рівня, причетних до політичних репресій, заявив у твіттері міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуш Камінський, передає Укрінформ.

"У зв’язку із залишенням без змін драконівського вироку в справі Анджея Почобута в понеділок (29 травня. – Ред.) я оголошу про рішення додати до санкційного списку кількасот представників режиму Лукашенка, відповідальних за політичні репресії, зокрема проти поляків, які проживають у Білорусі", – написав Камінський.

Верховний суд Білорусі в п'ятницю відхилив апеляцію і залишив без змін рішення окружного суду в Гродно від 8 лютого, який засудив одного з лідерів польської національної меншини в РБ, журналіста видання Gazeta Wyborcza Анджея Почобута до восьми років колонії суворого режиму.

49-річний Почобут, який є членом правління Спілки поляків Білорусі, був затриманий у березні 2021 року і відтоді перебував під вартою. За інформацією ПЦ "Весна", в обвинуваченні суду першої інстанції вказувалося, що Почобут у медіа назвав агресією напад СРСР на Польщу 1939 року. Крім того, його обвинуватили через заяви на захист польської меншини в Білорусі, статті в Gazeta Wyborcza про білоруські протести 2020 року та текст у Magazyn Polski, написаний ще у 2006 році та присвячений Анатолію Радзивонику – одному з командирів польського антикомуністичного підпілля на Гродненщині.

Восени 2021 року Почобут відмовився писати прохання про помилування на ім'я Лукашенка. Організації із захисту прав людини визнали Почобута політв’язнем.

Після вироку окружного суду в Гродно до МЗС Польщі був викликаний тимчасовий повірений у справах Білорусі, якому було висловлено протест із приводу засудження Почобута.

Сейм Польщі в лютому ухвалив резолюцію, засудивши вирок у справі журналіста, та наголосив, що це є "кульмінацією репресій" проти польської національної меншини в Білорусі. Польські законодавці тоді висловили переконання, що білоруські судді, прокурори, посадовці та всі причетні до переслідування Почобута й етнічних поляків особи мають підпасти під персональні санкції з боку Польщі та ЄС. Польща активно виступала за те, щоб в 11-му пакеті санкцій проти Росії були передбачені також санкції щодо Білорусі.

Liked the article?
Help us be even more cool!