ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Політтехнолог Володимир Петров пригрозив Наталі Лигачовій покаранням (ОНОВЛЕНО)

Політтехнолог Володимир Петров пригрозив шеф-редакторці порталу “Детектор медіа” Наталії Лигачовій “покаранням”, і він сам вирішуватиме, як вона буде покарана.

Про це він заявив в ефірі свого ютуб-каналу “Радіо Ісландія”, відреагувавши на її критичні висловлювання на шостій конференції National Media Talk, повідомляє “Детектор медіа”.

У своєму виступі Лигачова зазначила: те, “що Нацрада дала “Ісландії” ліцензію, – це нонсенс. Це – чорні політтехнологи, які працюють на Офіс президента, яким не місце ні в марафонах, ні в ютубі, ніде. Вова Петров – це той, хто привів колись тітушок на Майдан, які побили тоді Олю Сніцарчук з 5 каналу, це той, хто просував купу чорних технологій, і він зараз працює на Офіс президента. Мене дуже дивує, чому ніхто не підкаже Банковій, що це просто стидоба”.

За ці висловлювання Петров пригрозив Лигачовій “покаранням”, яке сам визначить.

“Лигачова – я зразу попереджаю – буде покарана”, – сказав Петров.

“В порядку, передбаченому законом”, – спробував уточнити його слова співведучий Сергій Іванов.

“Ні, це я буду вирішувати, як вона буде покарана”, – заперечив Петров.

“Я не вимагаю вибачень. Раніше, коли вона це говорила, мені було по фонарю. Зараз вважайте, що я таке понятіє ввьол. Тобто Лигачова буде покарана, це не обговорюється”, – сказав Петров (оригінальну лексику збережено) і додав, що “спустив би це, якби вона не втекла”.

Епізод на відео із 46-ї хвилини

Також він заявив, що українці, які виїхали з країни під час повномасштабної війни, мають бути обмежені в правах. А журналісти, які покидали країну, не мають права “вчити, як жити”.

“Всі хто втік, мають бути позбавлені певних прав. Обмеження прав. Усе”, – заявив Петров.

Він також уточнив, як саме може бути покарана Лигачова та всі інші, хто покидав Україну та висловлює тепер свою думку, згадавши про інцидент із Тарасом Чорноволом.

“Я готовий говорити, сперечатися з тими, хто залишався в Києві. Але будь-яке чучело, яке втекло – бізнесмен, журналіст, політик, мені по**р, – і зараз приїхало і розповідає, як жити, буде покаране. Якщо хто намагається уявити, згадайте, що сталося з Тарасом Чорноволом кілька місяців тому”, – сказав Петров.

Екснардепа Тараса Чорновола 13 червня в Києві облили зеленкою та кинули в сміттєвий бак.

Юрист ІМІ Роман Головенко звернув увагу, що наприкінці відео Сергій Іванов звертався до Володимира Петрова з проханням припинити спіч і не погрожувати. Тобто ці слова розцінив як погрози навіть колега по ефіру. 

Також юрист зазначив, що Закон України “Про медіа” вказує: “На території України в медіа та на платформах спільного доступу до відео забороняється поширювати... висловлювання, що підбурюють до дискримінації чи утисків стосовно окремих осіб чи груп осіб за ознакою етнічного чи соціального походження, громадянства, національності, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності, інвалідності або за іншими ознаками...” (п. 3 ч. 1 ст. 36).

Особливо болючим є питання повернення з-за кордону жінок і дітей, які переважно і виїхали внаслідок повномасштабного вторгнення. Тобто висловлювання про обмеження прав українських мігрантів у медіа є сумнівними не лише з юридичного погляду, а й суто раціонально, зважаючи на демографічну кризу".

Юрист правозахисного центру “Зміна” Данило Попков пояснив, що слова Петрова щодо Наталії Лигачової підпадають під статтю 345-1 Кримінального кодексу України – погроза або насильство щодо журналіста.

За його словами, оскільки слова Лигачової про діяльність Петрова, через які він їй погрожував, були сказані публічно, їх можна трактувати як журналістську діяльність, а отже дія статті охоплює цей випадок.

“Ця стаття включає погрозу будь-яким насильством щодо журналістів. Згадку про інцидент із Тарасом Чорноволом, якого кинули в сміттєвий бак, можна трактувати як погрозу вчинення насильства. Тому я б радив у цьому випадку звертатися до правоохоронних органів із заявою про кримінальне правопорушення”, – пояснив юрист.

Видання нагадало, що в часи президентства Віктора Януковича Володимир Петров влаштовував акції проти опозиції. Наприклад, у травні 2013 року до протестувальників мітингу “Вставай, Україно!” виїхав бронетранспортер, а на активістів та журналістів напали наймані молодики, одним з яких був Вадим Тітушко. Володимир Петров спочатку визнав, що орендував машину для акції. Але тепер це заперечує.

У грудні 2021 року Петров став одним з ведучих оновленого державного каналу “Рада”. Проте його офіційно відсторонили вже на другий день, коли він порівняв Ангелу Меркель зі свинею. Тоді журналіст та блогер Сергій Іванов заявив, що припинить співпрацю з телеканалом “Рада”, якщо Петрова відсторонять, однак не виконав цієї обіцянки. Втім, уже за три дні Петров повернувся в ефір телеканалу “Рада” в статусі експерта з ведучим Івановим.

Liked the article?
Help us be even more cool!