ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція Молдови штрафуватиме за георгіївську стрічку 9 травня

04.05.2023, 15:00
Фото – oda.zht.gov.ua
Фото – oda.zht.gov.ua

Поліція Молдови штрафуватиме за носіння георгіївської стрічки 9 травня, оскільки Росія використовує її як символ агресії проти України. Про це сказав голова Генінспекторату поліції країни Віорел Чернеуцану, повідомляє NewsMaker. 

“Ми всі знаємо, що ця стрічка є символом військової агресії на території України. Відштовхуючись від рекомендацій Венеційської комісії, яка дуже чітко констатувала, що дії влади Республіки Молдова є виправданими, оскільки демонстрація символів, які використовуються армією РФ у нинішній війні, може створити небезпеку заворушень та загрозу національній безпеці. Тобто зараз георгіївська стрічка – символ військової агресії. Це означає, що в Молдові заборонено виробництво, використання, поширення та носіння цього символу”, – сказав Чернеуцану.

Також він нагадав, що на засіданні 2 березня 2023 року парламент Молдови ухвалив декларацію, яка засуджує російську агресію в Україні.

Він попередив, що поліція фіксуватиме і вивчатиме кожне порушення закону про заборону носити георгіївську стрічку.

Водночас Чернеуцану зазначив, що дозволено носити георгіївську стрічку лише тоді, коли вона є частиною медалей.

Як нагадує видання, 11 квітня Конституційний суд Молдови визнав конституційною заборону георгіївської стрічки та символів Z та V, але тільки якщо їх використовують для виправдання чи прославлення військової агресії чи злочинів проти людяності.

Liked the article?
Help us be even more cool!