ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція Естонії обіцяє 9 травня жорстку реакцію на символи агресії та пропаганду війни РФ

20.04.2023, 10:15
Фото - Ken Mürk/ERR
Фото - Ken Mürk/ERR

В Естонії не заборонятимуть поминання загиблих у Другій світовій війні 9 травня, проте поліція країни обіцяє жорстко реагувати на символи агресії та пропаганду війни, яку РФ веде проти України, повідомляє національний мовник ERR.

“Естонська поліція не забороняє поминання загиблих. На Військовому кладовищі можна покласти квіти і схилити голову, але поминання загиблих не повинно використовуватися для розпалювання конфліктів і ненависті”, - сказав керівник Іда-Хар'юського відділення поліції Департаменту поліції та прикордонної охорони (PPA) Рогер Кумм.

За його словами, поліція не здатна унеможливлювати спонтанні зібранні людей, але треба пам'ятати, що використання військової символіки заборонено.

“Поліція жорстко реагуватиме на такі символи, ми попросимо прибрати символ і розпочнемо справу. Поліція закликає людей не ходити 9 травня на акції, метою яких є провокація. Якщо хтось побачить порушення або військову символіку, просимо повідомити про це в поліцію”, – підкреслив Кумм.

Також він повідомив, що зараз в поліції не зареєстровано жодних публічних зборів у зв'язку з поминанням загиблих у Другій світовій війні. “Поліція детально розглядатиме кожну заявку на реєстрацію публічних зборів, і якщо ми виявимо, що це може бути мітинг на підтримку агресії, поліція його заборонить. Ходи були частиною публічних зборів, і при необхідності ми можемо заборонити і їх”, – сказав він.

9 травня більшість російськомовного населення Естонії відзначає перемогу Радянського Союзу над нацистською Німеччиною мітингами та покладанням квітів до пам'яток радянської доби, у тому числі до Бронзового солдата. У квітні 2007 року перенесення Бронзового солдата зі скверу в Таллінні на Військовий цвинтар викликало заворушення, відомі як “Бронзова ніч”. Деякі з учасників таких заходів раніше мали радянську та російську символіку, яку сьогоднішня Росія використовує для пропаганди своєї агресії в Україні.

“9 травня, а також у річницю “Бронзової ночі”, поліція працюватиме у посиленому складі, щоб забезпечити громадський порядок та запобігти будь-яким порушенням. Ми підтримуємо зв'язок з Військовим музеєм, у віданні якого знаходиться Військовий цвинтар, щоб проконсультувати їх з питань безпеки”, – сказав Рогер Кумм.

Liked the article?
Help us be even more cool!