ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Поліція склала протокол на редакторку "Рівне вечірнє" через поширення фальшивого рейтингу

26.07.2019, 17:39
Фото - ОГО/Четверта влада

Рівненський відділ поліції склав адмінпротокол на головну редакторку газети “Рівне вечірнє” Валентину Шах через публікацію у виданні під час виборчої кампанії недостовірних рейтингів кандидатів. Протокол передали в суд для розгляду.

Про це повідомляє “Четверта влада” з посиланням на речника Нацполіції Рівненщини Антона Крука.

Як пише видання, частина рівненських ЗМІ публікували рейтинги, які, окрім того що були неповними, так ще й мали ознаки недостовірності і маніпулятивості, а також замовності на користь окремих політиків.

За інформацією видання, як мінімум три місцеві редакції поширили обидва “дослідження”, із взаємовиключними результатами. 

Те чи інше дослідження “Четверта влада” знайшла також на сайтах телеканалу “Ритм” (після нашого спілкування з редакцією щодо порушень у цьому матеріалі статтю із сайту прибрали – ред.), “Рівненські новини”, “Сфера-ТВ”, “Прес-центр”, “7 днів”.

Сайт “ВСЕ” опублікував “соціологію” Осуховського на правах реклами.

“Четверта влада” написала про це порушення. А юристи проекту “Тисни” (Bihus.Info) підготували і надіслали заяву в поліцію щодо цього порушення.

Рівненський відділ поліції склав протокол на редакторку “Рівне вечірнє” Валентину Шах. Недостовірні рейтинги видання поширило як на сайті, так і в газеті.

Щодо інших ЗМІ, то досі триває перевірка, адже майже усі видання наразі прибрали ці рейтинги зі своїх сайтів.

У коментарі “Четвертій владі” Валентина Шах розповіла, що до неї приходили з поліції, щоб вона пояснила інформацію щодо оприлюднення рейтингу. Редакторка сказала, що надасть пояснення після консультації з юристами. Що далі відбулося з цією справою – вона не знає.

За два дні до виборів публікації про рейтинг із сайту зняли. Зі слів редакторки, щоб дотриматися вимог закону.

“В законі сказано що за два дні не допускається поширення рейтингів, – так пояснила рішення зняти їх із сайту Валентина Шах. – То якщо це на головній сторінці стоїть, то, можливо, хтось розцінить це як поширення. То ми це просто позабирали, актуальність вони вже втратили”.

Надалі, зазначила Шах, видання вимагатиме від організацій, які надають для оприлюднення свої дослідження, вказувати замовника та іншу необхідну для поширення інформацію.

“Раніше не звертали на це уваги, – сказала редакторка. – Тут ще колізія закону певна: якщо до соціологічних служб, які поширюють дослідження, немає вимог оприлюднювати замовника, то до ЗМІ – оприлюднюйте замовника. Звичайно, будемо тепер вимагати щоб надавали інформацію і про замовника”.

Штраф за це правопорушення, передбачений статтею 212-20 Кодексу про адмінправопорушення (порушення встановленого законом порядку опублікування документів та іншої інформації, пов'язаної з підготовкою і проведенням виборів, засобами масової інформації) 170-340 гривень.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!