ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Поляки отримали фейкові смс про мобілізацію у зв’язку з воєнним станом в Україні

29.11.2018, 13:59
Фото - maxpixel.net / CC0 Public Domain

Жителі південного сходу Польщі отримали фальшиві попередження на телефон про мобілізацію у зв’язку з ситуацією в Україні. Про це  28 листопада повідомив речник міністра-координатора спеціальних служб Польщі Станіслав Жарин, інформує Польське радіо.

“Агентство внутрішньої безпеки Польщі отримало сигнал про надсилання фальшивих попереджень на телефон нібито від Урядового центру безпеки (RCB) і почало з’ясовувати всі обставини цього інциденту”, – сказав Станіслав Жарин.

Цього тижня жителі однієї з ґмін на південному сході Польщі отримали на свої мобільні телефони текстові повідомлення про те, що всі чоловіки призовного віку повинні прибути до органів влади ґміни у зв’язку із ситуацією в Україні. В Урядовому центрі безпеки спростували відправлення подібних фейкових смс-повідомлень.

Речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин повідомив, що Агентство внутрішньої безпеки вивчає походження цих повідомлень, але поки не може говорити про конкретні факти. Жарин додав, що ці інциденти були локальними.

За інформацією інтернет-порталу InfoSecurity24, жителям східних районів країни від відправника під назвою “Alert RCB” надходили, зокрема, такі повідомлення: “Увага! Чоловіки віком 18–65 років, які живуть на території ґміни Дукля (Підкарпатське воєводство), зобов'язані прибути до управління ґміни 27 листопада на 10:00 у зв'язку з кризовою ситуацією в Україні. Прошу очікувати на наступні повідомлення”.

Офіційно програма Alert RCB почне працювати в Польщі  12 грудня. Нині триває її пілотаж. Програма має попереджати користувачів мобільних телефонів про можливі загрози.

27 листопада Міністерство оборони України повідомило, що жителям Путивлівського району Сумської області від імені міністерства надійшли смс-повідомлення про початок мобілізації у зв’язку із введенням воєнного стану. Міноборони спростувало цю інформацію.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!